Cukrzyca typu 2. Plan żywieniowy wspomagający walkę z cukrzycą

“Cukrzyca jest grupą zaburzeń metabolicznych polegających na nieprawidłowej produkcji insuliny i/lub odpowiednim jej wykorzystaniu, w skutek czego poziom glukozy (cukru) we krwi wzrasta ponad normę.”. Kimberly A. Tessmer swoją książką pt. “Cukrzyca typu 2. Plan żywieniowy wspomagający walkę z cukrzycą” będącą trzecią częścią z serii Leczenie Odżywianiem po raz kolejny udowodniła jak ogromne znaczenie dla naszego organizmu ma świadomy dobór produktów, które spożywamy. 

cukrzyca typu 2

Cukrzyca typu 2. Plan żywieniowy wspomagający walkę z cukrzycą” to niezwykłe kompedium wartościowej wiedzy, przydatnej każdemu diabetykowi i osobom zajmującym się diabetykami. Informacje w niej zawarte pozwalają zrozumieć istotę problemu cukrzycy typu 2, a zarazem poprawę jakości swojego życia.

Odnaleźć w niej można najnowsze doniesienia medyczne dotyczące choroby przekazane w sposób prosty i przystępny dla każdej osoby, nawet takiej, która nigdy wcześniej nie zgłębiała informacji o cukrzycy.

W książce nie zabrakło również, co charakterystyczne dla autorki, listy dzisięciu produktów, których należy unikać przy cukrzycy typu 2 oraz dziesięć produktów, które powinna zawierać dieta diabetyka. Ponadto, podobnie jak w poprzednich częściach serii, książka zawiera przewodnik po zakupach oraz czternastodniowy jadłospis.

Zobacz także:

Refluks. Recenzja książki Kimberly A. Tessmer

Jak zadbać o zdrowe jelita? Recenzja książki Kimberly A. Tessmer

W książce Kimberly A. Tessmer odnaleźć można także pięć kroków w kierunku zdrowia. Są to rozdziały poświęcone dogłębnej analizie lmj

Krok 1. Osiągnij i utrzymaj prawidłową wagę
Krok 2. Kontroluj spożycie węglowodanów
Krok 3. Zdrowie na talerzu
Krok 4. Jedz częściej, ale mniej
Krok 5. Ćwicz regularnie

recenzja książki

Sięgając po książkę “Cukrzyca typu 2. Plan żywieniowy wspomagający walkę z cukrzycą” dowiemy się na pewno, czym jest insulinoodporność, stan przedcukrzycowy, jakie są różnice między cukrzycą tylu 1 a cukrzycą typu 2. Poszerzymy wiedzę na temat cukrzycy ciężarnych, badaniach A1c, komplikacji związanych z chorobą czy niezbędnych do wykonania badań i metod leczenia. 

2 komentarze

  1. Cukrzyca jest chorobą, zaraz po raku, która mnie przeraża. Wiem, że można z nią żyć, wiem, że można jej zapobiec, dzięki właśnie między innymi takim książkom, jak ta o której wspominasz, niemniej boję się panicznie na samą myśl..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *