Praktyczny poradnik o kobiecym pięknie, fitnessie i zdrowym jedzeniu Ilony Adamskiej

Wiecie już, że swoją wiedzę zdecydowanie wolę czerpać z książek niż ze stron internetowych. Lubię mieć pewność, że przyswajana przeze mnie wiedza jest zgodna z prawdą, poparta doświadczeniem i wiedzą eksertów niezależnie od dziedziny. Lubię wiedzieć, że nie jestem wprowadzana w błąd. Taką pewność daje mi właśnie Szczypta Luksusu. Praktyczny poradnik o kobiecym pięknie, fitnessie i zdrowym jedzeniu Ilony Adamskiej.

Praktyczny poradnik o kobiecym pięknie

Praktyczny poradnik o kobiecym pięknie

Książka rozpoczyna się mocnym rozdziałem dywagującym nad Photoshopem – cudownym narzędziem a może przekleństwem naszych czasów? Myślę, że wy również zauważyłyście wszechogarniającą nas obsesję udawanego instagramowego piękna. Jesteśmy uzależnieni od świata, który tworzymy w internecie. Kanonem piękna stały się nienaturalne kobiece kształty, botoks, operacje plastyczne. Gonimy za ideałem, który tak naprawdę nie istnieje, bo kiedy wydaje nam się, że udoskonaliłyśmy w sobie już wszystko, nagle okazuje się, że pojawiła się nawa zmarszczka, którą należy wygładzić, czy przybyły 2 kilogramy, których trzeba się pozbyć.

Najlepszą drogą do osiągnięcia całkowitego piękna jest akceptacja siebie. Ale też nie mówię o takiej akceptacji, by całkowicie zaniedbać swój wygląd i uznać, że skoro mam kilka nadprogramowych kilogramów po ciąży, to już nie muszę z nimi nic robić. Jestem zwolenniczką zdrowego trybu życia, naturalnych metod leczenia, jestem zwolenniczką profilaktyki i życia w zgodzie z samym sobą.

Z działu dotyczącego urody można dowiedzieć się między innymi jak maskować cienie pod oczami, jak powinna wyglądać pielęgnacja jesienno-zimowa, dlaczego powinnyśmy stosować olejek magnezowy, jak przygotować ciało na nową porę roku? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielaj ekserci, styliści, wizażyści, właściciele salonów SPA

ilona adamska książka

Praktyczny poradnik o fitnessie

W tej części książki możemy wsłuchać się między innymi w rady m.in. Arkadiusza Michalika, wielokrotnego finalisty mistrzostw Polski w kulturystyce oraz zawodnikowmi Federacji IFBB od 2001 roku. Trener personalny opowiada o zarządzaniu energią oraz o systematyczności i regularności aktywności fizycznej. Z kolei kick bokser wagi ciężkiej, Dawid Żółtaszek, opowiada, co to znaczy być fit i jak czerpać radość z treningów i diety.

Ponadto dowiemy się, jak trenować podczas miesiączki, jak trenować mięśnie dna miednicy, oraz jaka jest rola białka w żywieniu aktywnej kobiety.

Praktyczny poradnik o zdrowym jedzeniu

Ostatnim elementem uzupełniającym całość są niesamowite przepisy na zdrowe, przepyszne posiłki. Choć są to dania przygotowane przez szefów kuchni najlepszych polskich restauracji, to ich wykonanie nie powinno sprawić trudności osobom, które lubią eksperymentować ze smakami.

szczypta luksusu

Szczypta luksusu” Ilony Adamskiej to nie tylko zbiór porad profesjonalistów. To także mnóstwo motywacji do zmian na lepsze. Ta książka to początek drogi ku lepszemu i zdrowszemu życiu, w którą warto wyruszyć.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *