Przewodnik naturalnego piękna dla Polek. #polishbeauty

To chyba najbardziej wyczekiwana przeze mnie książka tego roku. Byłam naprawdę podekscytowana, kiedy zbliżał się termin jej premiery. #polishbeauty Przewodnik naturalnego piękna dla Polek, bo o nim mowa, którego autorką jest Marta Krupińska – szefowa działu ELLE i ELLE MAN, to podręcznik dla każdej kobiety, która pragnie rozpocząć, albo już rozpoczęła, świadomą pielęgnację ciała. To książka dla każdej kobiety dbającej o swoje naturalne piękno.

przewodnik naturalnego piękna

Marta Krupińska wcześniej pisała dla Wysokich Obcasów i Viva! Moda, dziś wydała książkę, do napisania której, jak sama autorka przyznaje, zainspirowały ją rozmowy z dermatologami i kosmetologami. Wraz z najlepszymi polskimi ekspertkami zaczęła przyglądać się najpopularniejszym praktykom pielęgnacyjnym i składnikom kosmetyków z różnych stron świata.

Już z pierwszych stron książki dowiadujemy się, że koreańskie rytuały nie zawsze nam służą. Koreanki mają inny rodzaj skóry, żyją w odmiennym klimacie, stosują inną niż my dietę. Przy wyborze kosmetyku należy kierować się potrzebami naszej cery i jej rodzajem. A także szerokością geograficzną, na której mieszkamy. Dlatego nie powinnyśmy zbyt pochopnie ulegać popularnej w ostatnich miesiącach fascynacji kosmetykami japońskimi i koreańskimi. Dobra pielęgnacja, to przede wszystkim świadoma i przemyślana pielęgnacja.

Kolejną ciekawostką była dla mnie informacja, że płyn micelarny to nie to samo co tonik. Niby oczywiste, ale nie każda z nas ma świadomość, że nie należy stosować tych produktów wymiennie. Płyn micelarny służy do demakijażu i usunięciu zanieczyszczeń, zaś tonik tonizuje, czyli przywraca skórze naturalne pH, zwęża pory, zapobiega stanom zapalnym.

polish beauty

Przewodnik naturalnego piękna dla Polek

Z kolejnych rozdziałów książki dowiadujemy się:

jak powinna wyglądać właściwa pielęgnacja, jakie rodzaje kosmetyków powinny znaleźć się w kosmetyczce, jak poszczególne kosmetyki wpływają na cerę?

dlaczego nie warto wciąż eksperymentować z kolejnymi produktami, które kosmetyki nie lubią się nawzajem?

które składniki powinny znajdować się w kosmetykach (przeciwutleniacze, kwas hialuronowy, beta-glukan, retinol), które składniki można ze sobą łączyć, a które w połączeniu ze sobą obniżają skuteczność.

jak dieta wpływa na nasze samopoczucie i wygląd, o jakie składniki wzbogacić dietę, a jakie zminimalizować? Kiedy warto stosować suplementację?

jak czytać etykiety, które składniki faktycznie szkodzą skórze, a które nabawiły się czarnego pr,

jak wygląda sztuka dobrego makijażu, (baza, podkład, puder, korektor, rozświetlacz, bronzer), na co zwrócić uwagę nakładając poszczególne kosmetyki, jakich błędów nie popełniać?

zero waste w pielęgnacji. Jakie kosmetyki wybierać sezonowo, produkty pierwszej potrzeby,

polskie marki kosmetyczne

#polishbeauty

Świetnym i przemyślanym dopełnieniem książki jest zaprezentowanie codziennej pielęgnacji przez takie osoby jak: Anna Szczerba (założycielka Annabelle Minerals), Joanna Hołuj (założycielka IOSSI), Anna Koss i Anna Białas-Bednarczyk (założycielki marki Miya Cosmetics. Ewelina Kwit-Betlej (pomysłodawczyni i wiceprezeska Resibo) Monika Żochowska (współzałożycielka marki Glov) Karolina Kuklińska – Kosowicz (zalożycielka YOPE).

Przewodnik naturalnego piękna dla Polek zawiera mnóstwo cennych wskazówek, mówiących o tym, jakich błędów nie popełniać podczas pielęgnacji ciała, na c zwracać uwagę wybierając kosmetyki i jak zachować balans między trendami a potrzebami naszej skóry. Warto przeczytać i wyciągnąć wnioski, a efekty świadomej pielęgnacji uwidocznią się bardzo szybko.

3 komentarze

  1. oj zdecydowanie przydałby mi się taki poradnik., bo moje umiejętności makijażu i doboru jakichkolwiek kosmetyków są na bardzo miernym poziomie.

    1. Author

      leży u mnie na półce, jak coś 😀

  2. czytanie etykiet to wiedza, która by mi się przydała. sprawdzam składy zarówno produktów spożywczych jak i kosmetyków, ale niektórych oznaczeń zwyczajnie nie rozumiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *