Makijaż permanentny brwi – wady i zalety

Makijaż permanentny to luksusowy zabieg kosmetyczny, polegający na trwałym podkreśleniu brwi, ust lub oczu. W przypadku ust zabieg polega na zaznaczeniu i wyregulowaniu konturu ust, który jest nierówny lub zanika oraz podkreśleniu ich koloru. Makijaż permanentny brwi polega na wyregulowaniu kształtu, podkreśleniu koloru, uzupełnieniu ubytków, nadaniu pełnego kształtu. Zaś makijaż permanentny powiek polega na wyrysowaniu kreski – cieńszej, grubszej, cieniowanej – na dolnej lub/i górnej powiece.

makijaż permanentny w beautynica.pl

Jakie korzyści daje makijaż permanentny w beautynica.pl?

Makijaż permanentny brwi polega na wtłoczeniu pod skórę, przy użyciu sterylnej igły, barwnika. Dlatego też, że używany jest różnokolorowy pigment, makijaż permanentny kojarzy się z tatuażem. Dzięki skorzystaniu z zabiegu makijażu permanentnego brwi czy ust możemy cieszyć się pięknym, naturalnym wyglądem nawet zaraz po przebudzeniu. Nasze brwi zyskują idealny kształt oraz nasycenie kolorem a nasze usta będą miały równe kontury i piękny, soczysty kolor.

Makijaż permanentny brwi – metody

Metody wykonywania makijażu permanentnego brwi dobierane są indywidualnie. Wpływ na wybór metody i techniki mają osobiste oczekiwania klientki, jej upodobania czy estetyka.

Wyróżniamy kilka metod wykonywania makijażu permanentnego brwi:

  • metoda piórkowa tzw. microblading – metoda manualna
  • metoda włosa – metoda maszynowa
  • ombre brows – metoda maszynowa
  • metoda pudrowa – metoda maszynowa
  • połączenie włosa i ombre brows – metoda maszynowa

Makijaż permanentny brwi wykonany metodą piórkową – ta manualna technika makijażu permanentnego brwi wykonywana jest za pomocą sterylnego piórka (pen do microbladingu) – stąd nazwa. Polega na wycinaniu na skórze brwi kreseczek imitujących włos i wtłoczenie w nie pigmentu. Technika ta najlepiej sprawdza się na skórze gęstej, grubej. Nasza słowiańska skóra jest dosyć cienka i rzadka dlatego ta technika nie będzie dobra dla każdej z nas.

Makijaż permanentny brwi ombre – kolejna z technika stylizacji brwi. Tej metodzie zawdzięcza się efekt delikatnego, cieniowanego rysunku na skórze – jakby był wykonany ołówkiem. Od nasady brwi ombre są jaśniejsze, a na końcu trochę ciemniejsze. Pigment wprowadzany jest pod skórę, za pomocą specjalnej maszynki i jednorazowej igły, w postaci cienia. Technikę tę charakteryzują delikatne przejścia tonalne pomiędzy poszczególnymi częściami brwi i nadaje się w zasadzie dla każdego typu skóry. Oczywiście na każdym typie skóry ten rodzaj pigmentacji będzie wyglądał inaczej lecz zawsze dobrze jeśli będzie umiejętnie wykonany.

Makijaż permanentny brwi metoda pudrowa – jak sama nazwa wskazuje makijaż permanentny brwi wykonany tą metodą charakteryzuje się uzyskaniem bardziej pudrowego wyglądu niż w przypadku klasycznego makijażu. Pudrowanie brwi daje znacznie delikatniejszy efekt i doskonale sprawdza się u kobiet, które preferują delikatne i subtelne podkreślenie brwi.

Makijaż permanentny w beautynica.pl – zalety

Niezależnie od zastosowanej metody oraz partii twarzy, która została poddana zabiegowi, makijaż permanentny niesie za sobą wiele korzyści. O doskonałości makijażu permanentnego świadczy między innymi jego ogromna popularność.

Jeśli jednak chcieć wymienić konkretne korzyści, w czołówce powinna znaleźć się trwałość makijażu permanentnego. W przeciwieństwie do henny pudrowej czy farbki do koloryzacji brwi, jego efekt utrzymuje się przez kilka lat. Z upływem czasu pigment zanika (od ok. 2 do 3 lat), aby więc podtrzymać efekt należy odświeżać brwi co ok. 1 – 1,5 roku lub jeśli barwnik zanika wcześniej można wykonać pigmentację do 12 miesięcy od ostatniej wizyty. Jest to bardzo indywidualna sprawa i wpływ na zanikanie barwnika w skórze mają różne czynniki, u każdej z nas inne.

Makijaż permanentny to również ogromna wygoda i oszczędność czasu. Dzięki niemu przez całą dobę nasza twarz prezentuje się nienagannie. Skraca również czas wykonywania makijażu codziennego, co jest zbawienne u osób prowadzących aktywny tryb życia lub żyją w ciągłym pośpiechu albo przeciwnie – przebywających na wakacjach. Makijaż permanentny doskonale sprawdza się również podczas wizyt na basenie.

Warto zauważyć, że jest to profesjonalny makijaż, który świetnie sprawdzi się zarówno w codziennych sytuacjach bo nie wymaga poprawek w ciągu dnia, jak i w extremalnych np. intensywne uprawianie sportów gdzie pocimy się bardzo mocno lub podczas, bardzo modnego w ostatnim czasie, „morsowania”. Dzięki temu, że barwnik znajduje się w skórze to makijaż zawsze prezentuje się estetycznie i nieskazitelnie.

Co najważniejsze można mieć pewność, że makijaż permanentny w beautynica.pl zostanie wykonany z wielką precyzją, zaangażowaniem
i profesjonalizmem.

Makijaż permanentny w beautynica.pl – wady

Niezależnie od tego, w którym salonie zostanie wykonany makijaż permanentny, trzeba się liczyć z tym, że wykonanie go wiążę się z kilkoma przeciwwskazaniami i ma parę wad.

Pierwszą wadą makijażu permanentnego jest fakt, że nie każdy może go wykonać. Nie powinny go wykonywać osoby, które chorują na choroby przewlekłe wymagające leczenia lekami sterydowymi. Takie Klientki powinny najpierw skontaktować się z lekarzem prowadzącym i z nim mówić zabieg. Na liście przeciwwskazań znajduje się ciąża i karmienie piersią. Osoby borykające się z takimi chorobami skóry jak egzema, łuszczyca lub wysypka mogą wykonać makijaż permanentny, pod warunkiem, że miejsce wykonywania zabiegu (usta, brwi, oczy) nie są dotknięte objawami schorzenia.

Łuszczenie się skóry, które pojawia się po kilku dnia od zabiegu, jest naturalnym efektem gojenia się skóry. Trwa ono ok. 3-4 dni. Podczas procesu gojenia bardzo ważne jest aby nie zdrapywać strupków tylko pozwolić skórze samodzielnie się zagoić. Pełne proces gojenia się makijażu permanentnego trwa od 4 do 6 tygodni – to znaczy, że w tym czasie będzie pojawiała się intensywność barwnika, który został zaaplikowany pod skórę.

Niektórzy za wadę mogą uznać cenę wykonania makijażu permanentnego. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę z jaką częstotliwością go wykonujemy
i przeliczymy, ile jesteśmy w stanie zaoszczędzić wykonując jeden zabieg permanentny bez konieczności regularnego odwiedzania kosmetyczki, co 3 tygodnie, szybko przekonamy się, że makijaż permanentny pozwala nam zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

Należy pamiętać, by makijaż permanentny został wykonany przez osobę z doświadczeniem i umiejętnościami, a sam zabieg został poprzedzony konsultacją oraz rysunkiem wstępnym, które rozwieją nasze wszelkie wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *