Jak działa agrest indyjski i dlaczego warto go stosować?

Niejednokrotnie wspominałam o tym, jak bardzo lubię zgłębiać wiedzę dotyczącą naturalnych metod leczenia i poprawy samopoczucia czy urody. Wielokrotnie również prezentowałam wam książki, z których można wiele dowiedzieć się o dobroczynnych właściwościach roślin, które często mamy w zasięgu ręki, a nie zdajemy sobie sprawy, jak wielkie bogactwo w nich drzemie. Dziś opowiem wam o roślinie, która niestety w zasięgu ręki nie rośnie, ale z jej niebywałych właściwości można korzystać w uproszczonej formie. Jak działa agrest indyjski i dlaczego warto go stosować? Sprawdźcie sami.

jak działa agrest indyjski

Co to jest agrest indyjski?

O agreście indyjskim wyczytałam w jednej z książek poświęconych ajurwendzie, czyli starohinduskiej sztuce leczenia i zachowania równowagi organizmu, której korzenie sięgają ok 5 tys lat, a jest praktykowana do dziś. Ajurwenda nazywana jest także matką medycyny.  Termin ajurweda składa się z dwóch sanskryckich słów: ayus – co znaczy życie i veda – wiedza, nauka.

Amla w swoim składzie zawiera witaminę C, minerały, aminokwasy, chrom, lizynę, alaninę i prolinę, miedź, cynk, niacynę, żelazo, kwas glutaminowy.

Jak działa agrest indyjski?

W ajurwendzie agrest indyjski czyli amla stosowany jest jako środek na długowieczność. Źródła podają, że amla wzmacnia odporność organizmu i przyspiesza jego regenerację. Ponadto posiada właściwosci detoksykujące, regulujące poziom cukru i cholesterolu we krwi, przyspieszające metabolizm, wspomagające trawienie. Polecana jest przy chorobach serca, cukrzycy i nadwadze. W kosmetyce amla używana jest do wzmacniania włosów i zapobiegania ich wypadaniu.

Bogactwo składników sprawiło, że amla została uznana za silny antyoksydant, środek przeciwcukrzycowy, detoksykujący, odchudzający i odmładzający. Wykazuje również działanie przeciwwirusowe, antybakteryjne i antyseptyczne. Jest także jest silnym spalaczem tkanki tłuszczowej i afrodyzjakiem.

amlan forte

Amlan Forte 800mg

Oczarowana agrestem indyjskim postanowiłam przekonać się na własnej skórze o jego skuteczności. Niestety nie odwiedziłam Indii, ani nie założyłam hodowli agrestu. Trafiłam za to na markę Vital Progres, która w swojej ofercie posiada agrest indyjski. Produkt nazywa się Amlan Forte i zawiera największą dawkę agrestu spośród dostępnych na polskim rynku produktów, na które udało mi się trafić.

Produkt należy przyjmować dwa razy dziennie podczas posiłków lub chwilę po nich, co nie jest dla mnie żadną nowością, ponieważ tak właśnie stosuje się wszelkiego rodzaju suplementację. Należy również pamiętać o popiciu kapsułki szklanką wody.

Amlan Forte, dzięki zawartemu w nim agrestowi indyjskiemu poprawia trawienie, oczyszcza organizm z toksyn, przyspiesza metabolizm, neutralizuje wolne rodniki i substancje kancerogenne, hamuje powstawanie nowych komórek tłuszczowych, obniża poziom cukru we krwi, reguluje poziom cholesterolu, a także przyspiesza porost włosów, poprawia ich kondycję oraz zapobiega siwieniu.

Obecnie na stronie producenta www.amlanforte.com trwa korzystna promocja, która być może zainteresuje kogoś z was. A niebawem zaprezentuję wam jeszcze jedną roślinę, która również wzbudziła moje zainteresowanie. Jestem pewna, że zainteresuje również was.

5 komentarzy

  1. zamiast dwóch suplementów: na trawienie i na włosy, można zażywać jeden 🙂 super sprawa.

  2. Moja przyjaciółka ma urodziny w przyszłym tygodniu. Myślę, że ten preparat będzie idealnym prezentem. Bo jest zapracowana i nie ma czasu o siebie zadbać. A dzięki jednej kapsułce dziennie wzmocni pracę układu pokarmowego i poprawi kondycję włosów.

  3. Kiedyś czytałam o agreście i spotkałam się z suplementami, w których był on jednym z kilku składników, ale jego ilość była śladowa. Ten preparat bardzo mnie zaciekawił.

  4. Coraz bardziej przekonuję się do suplementacji, a ten produkt zapowiada się całkiem obiecująco.

  5. no proszę, kolejna totalna nowość dla mnie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *