Czym jest cellulit chyba każda z nas wie. Jednak nie każda z nas wie, jak sobie skutecznie z nim poradzić. W związku z tym, zaprezentuję dzię metody, które są w stanie usunąć lub zminimalizować widoczność skórki pomarańczowej. Wiem, że wszystkie jesteśmy piękne takie, jakie jesteśmy. Że powinnyśmy aceptować swoje ciało i doceniać je. Ale wiem też, że powinnyśmy odpowiednio je pielęgnować, a pielęgnacja to nie tylko codzienna higiena. Mogę kochać swoje ciało, ale też dbać o nie np. stosując kremy przeciwzmarszczkowe. Usuwanie cellulitu, zmarszczek czy rozstępów to zabiegi, które nie ingerują w nasze naturalne piękno, a pozwalają zachować skórze jędrność, elastyczność i gładkość.
Co to jest cellulit?
Zapewne każda z nas wie, jak wygląda cellulit, ale czy z pełnym przekonaniem możemy odpowiedzieć sobie na pytanie, co to jest? Przede wszystkim cellulit to pewnego rodzaju zaburzenia w budowie skóry, głównie tkanki podskórnej, które powodują nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Zaburzenia te sprawiają, że na naszym ciele (głównie na udach, pośladkach, biodrach i brzuchu) pojawiają się nierówności. We wczesnej fazie powstawania cellulitu, jest on widoczny jedynie przy ściśnięciu ciała. Z czasem fałdy zaczynają być stale widoczne, a w zaawansowanym stadium cellulit dostrzegalny jest nawet przez materiał ubrania, a grudki niekiedy stają się bolesne.
Cellulit występuje aż i 80% dorosłych kobiet i ok. 12% nieletnich, bo również dzieci mogą zmagać się z tym problemem. Może się wydawać, że z cellulitem borykają się wyłącznie osoby z nadwagą. Prawda jest jednak zupełnie inna. Cellulit często pojawia się w okresie wzmożonego działania hormonów (dojrzewanie płciowe, ciąża, menopauza). Zaburzenia hormonalne to jednak nie jedyny powód występowania cellulitu. Do najczęstszych przyczyn można również zaliczyć: zwiększoą ilość estrogenów, problemy z krążeniem, skłonności do obrzęków, nadmiar cukru i soli w diecie, spożywanie przetworzonej żywności, siedzący tryb życia, zbyt mała ilość ruchu, nieregularne posiłki, zbyt późne spożywanie kolacji.
Cellulit można podzielić na: cellulit twardy – (widoczny dopiero podczas ściskania skóry, najczęściej pojawia się u młodych aktywnych kobiet), cellulit miękki (powstaje zazwyczaj po 40. roku życia u mało aktywnych fizycznie kobiet, .do jego powstania przyczynia się zmniejszone napięcie mięśni i wiotkość skóry), cellulit obrzękowy (charakteryzuje go opuchlizna, bóle nóg, występuje rzadko), cellulit wodny (widoczny po ściśnięciu skóry), cellulit tłuszczowy (widoczne zagłębienia i grudki na tkance podskórnej), skóra materacowa (występuje wiele guzków i zagłębień, a skóra w tych miejscach może mieć niższą temperaturę).
Sposoby na cellulit
Metody zwalczania cellulitu są niezwykle różnorodne. Są to masaże (bańką chinśką), peelingi (np. kawowy), kremy, balsamy, tabletki lub zabiegi (drenaż limfatyczny, endermologia, mezoterapia). Warto również wspomnieć o laserowym usuwaniu cellulitu. Cellulaze to jedyny, dostępny na rynku małoinwazyjny zabieg laserowy zapewniający tak skuteczne usuwanie cellulitu. Co niezwykle istotne, zabieg jest jednorazowy, a efekty pojawiają się w okresie od 3 do 12 miesięcy od wykonania go.
Laserową likwidację cellulitu można przeprowadzić w warszawskiej Klinice Ambroziak. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, które niekiedy tylko jest wspomagane krótkotrwałym znieczuleniem dożylnym, co oznacza, że ból w ogóle nie jest odczuwalny i trwa ok. 60-90 minut. Możliwe, że już po zabiegu pojawi się niewielki dyskomfort, kiedy znieczulenie przestanie działać.
Zabieg ma niezwykle wysoką skuteczność i choć jest bezinwazyjny istnieją pewne przeciwwskazania. Zabiegowi nie mogą poddać się osoby, które mają otwarte rany, urazy lub choroby w obszarze dotniętym cellulitem, osoby z problemami z krążeniem, kobiety w ciąży, osoby, które w okresie krótszym niż 12 miesięcy poddawane były operacjom lub zabiegom w obszarze dotkniętym cellulitem, a także osoby przyjmujące leki przeciwpłytkowe.
Osoby, które obawiają się skutków obocznych powinny wiedzieć, że najczęściej pojawiającymi się są: zasinienie, dyskomfort, opuchlizna czy przejściowy brak czucia w obszarze, który był poddawany zabiegowi. Należy jednak wiedzieć, że wszystkie z nich całkowicie ustępują w okesie maksymalnie 3 miesięcy od wykonania zabiegu.
myślałam, że moim udom nic nie jest w stanie pomóc, a tu proszę 😀
wow, cos niesamowitego 🙂
ta metoda wydaje się być najskuteczniejsza.
borykam się z cellulitem, ale nie wiedziałam, że zabiegiem mogę go usunąć. Myślałam, że tylko domowe metody takie jak bańka chińska albo peelingi mogą uwolnić ciało, ewentualnie akceptacja siebie razem z cellulitem :/