Depilacja laserowa – dlaczego warto?

Wszystkie doskonale wiemy, czym jest depilacja. Zdajemy sobie również sprawę, na czym polega depilacja laserowa, choć w tym temacie (dopóki nie spróbujemy na własnej skórze) możemy mieć niepełne bądź sprzeczne informacje. Użyję dziś kilku argumentów, które pokażą wam, że każda z nas powinna choć raz zdecydować się na laserowe usuwanie owłosienia. 

depilacja laserowa

Depilacja laserowa – wskazania i przeciwwskazania

Depilacja laserowa przeznaczona jest między innymi dla osób, u których często występują podrażnienia po stosowaniu tradycyjnych metod depilacji. Jest również doskonałym rozwiązaniem u osób borykających się z wrastającymi włosami, nawracającymi stanami zapalnymi, grudkami i krostkami.

Przeciwwskazań depilacji laserowej jest nieco więcej. Choć nie jest to inwazyjny zabieg, należy pamiętać o kilku niezwykle ważnych kwestiach. I tak, na liście przeciwwskazań znajduje się przyjmowanie leków światłouczulających (np. leki antydepresyjne lub antybiotyki zwalczające trądzik), infekcje bakteryjne, wirusowe czy grzybicze, ciąża, opalona skóra oraz stosowanie bronzerów, samoopalaczy czy doustnego betakarotenu. Osoby po przebytych nowotworach przed poddaniem się zabiegowi delipacji laserowej, powinny najpierw skonsultować się z kosmetologiem (więcej o konsultacji można dowiedzieć się tu: https://naturallook.com.pl/depilacja-laserowa/ )

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Wydawać by się mogło, że depilacja laserowa to zwykły bezbolesny zabieg kosmetyczno-pielęgnacyjny, który nie wymaga żadnego przygotowania. Okazuje się jednak, że już na miesiąc przed planowanym zabiegiem należy podjąć pewne działania. Pamiętajmy więc, aby:

  • zrezygnować z opalania na słońcu i w solarium (ok. 4 tyg. przed zabiegiem),
  • zrezygnować z depilacji np. woskiem lub metodami usuwającymi włoski razem z cebulkami (ok. 4 tyg. przed zabiegiem), owłosienie powinno być zgolone.
  • zrezygnować z doustnej kuracji retinoidami (ok. 6 miesięcy przed zabiegiem) i z maści z retinoidami (ok. 3 tygodnie przed zabiegiem),
  • zrezygnować z leków światłouczulających oraz ziół o takim działaniu np. nagietek i dziurawiec (ok. 2 tyg. przed zabegiem)

W związku z powyższym najlepiej udać się na konsultację do wybranego salonu lub kliniki medycyny estetycznej, by uzyskać wytyczne, jak proawidłowo przygotować się do zabiegu.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

W dzień zabiegu możemy spodziewać się kolejnej konsultacji z kosmetologiem, który upewni się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań, by wykonać depilację laserową. Następnym krokiem jest podzielenie za pomocą zakreślacza lub kredki obszaru ciała, który ma zostać poddany zabiegowi. Podczas dokładnych oględzin skóry należy również zamalować wszelkie pieprzyki i znamiona.

Zabieg jest raczej bezbolesny, może być odczuwany pewien dyskomfort, który jednak nie wymaga stosowania znieczulenia, choć jest to uzależnione od indywidualnej odporności na ból osoby poddającej się zabiegowi.

Depilacja laserowa trwa z reguły w granicach 15 do 60 minut. Po zabiegu na skórze (w obszarze poddawanym zabiegowi) może pojawić się zaczerwienienie lub nadwrżliwość, jednak objawy ustępują w ciągu 24 godzin.

Podsumowanie

Depilacja laserowa to zabieg wykonywany przy użyciu technologii, która za pomocą wiązki światła lasera wnika głęboko w skórę i niszczy cebulki włosów wraz z ich korzeniami. Ta metoda epilacji cieszy się ogromną popularnością głównie ze względu na efekty i wygodę. Z reguły już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej pojawi się zmniejszenie ilości włosków o około 30%. W zależności od rodzaju włosów i zastosowanego lasera wymaganie jest od 4 do 8 zabiegów depilacji laserowej.  Zaleca się, aby zabiegi depilacji laserowej powtarzać raz do roku. Najczęściej poddawanymi zabiegowi miejscami są pachy, nogi i okolice bikini.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *