Najczęściej polecane zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej zyskały ogromną popularność, szczególnie wśród kobiet. Rozwój nowoczesnych technologii oraz środków medycznych powoduje, że zabiegi estetyczne są bezpieczniejsze i skuteczniejsze niż kiedyś. Na które zabiegi pacjentki decydują się szczególnie często, ze względu na ich skuteczność? 

zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna w Lublinie – najpopularniejsze zabiegi 

Liczba dostępnych metod upiększania i odmładzania ciała nieustannie rośnie. Od kilku lat zaobserwować można trend polegający na dążeniu do uzyskania naturalnych efektów, dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej w Lublinie

Powiększanie ust 

Zabieg powiększania ust jest bardzo często pierwszym zabiegiem wykonywanym przez klientki rozpoczynające swoją przygodę z medycyną estetyczną. Moda na duże i wyraźne usta powoli przemija, a pacjentki liczą obecnie bardziej na niewielkie powiększenie ust, które nadal będą wyglądały naturalnie. Do tego typu zabiegów stosuje się zazwyczaj kwas hialuronowy, który dzięki swoim właściwościom jest bezpieczny i trwały. 

Mezoterapia igłowa 

Mezoterapia igłowa należy do grona zabiegów małoinwazyjnych, dlatego wiele pacjentek się na nią decyduje. Zabieg ten polega na wykonaniu drobnych nakłuć na leczonym obszarze, na przykład twarzy, głowy czy dekoltu. Efektem jest nawilżenie skóry oraz zapewnienie jej substancji odżywczych. Zabieg stosowany jest głównie w celu poprawy jędrności skóry oraz niwelowania cellulitu, rozstępów, siniaków pod oczami  i drobnych zmarszczek. 

Liposukcja 

Liposukcja, czyli inaczej mówiąc odsysanie tłuszczu pozwala skutecznie pozbyć się niechcianego tłuszczu zarówno z małych okolic, takich jak podbródek, czy większych, takich jak brzuch. Zabieg liposukcji umożliwia również wykorzystanie odessanego tłuszczu do poprawy wyglądu innych obszarów, co nazywane jest przeszczepem tłuszczu. 

Botoks

Toksyna botulinowa, czyli inaczej botoks działa relaksująco na mięśnie, co umożliwia wygładzenie zmarszczek mimicznych. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest bardzo skuteczny, a zarazem bezpieczny i bezbolesny. Efekt zabiegu widac już po kilku dniach. Botoks może być również stosowany w celu leczenia migreny, bruksizmu oraz nadpotliwości. Toksyna botulinowa jest więc stosowana nie tylko w celach estetycznych, ale również zdrowotnych. 

Klinika medycyny estetycznej w Lublinie – dlaczego warto zaufać profesjonalistom? 

Zabiegi medycyny estetycznej dzielą się na te mniej i bardziej inwazyjne. Niezależnie od rodzaju, niekiedy mogą wystąpić powikłania po zrealizowanym zabiegu, zwłaszcza jeśli trafimy na gabinet, gdzie zabiegi są wykonywane przez niedostatecznie wykwalifikowane osoby. Aby uniknąć powikłań i w bezpieczny sposób poprawić swój wygląd warto wybrać sprawdzoną, profesjonalną klinikę medycyny estetycznej w Lublinie. Zaniżone ceny usług często wiążą się z niską jakością urządzeń i materiałów, dlatego warto zapłacić więcej, aby zabieg wykonany był w odpowiednich warunkach i skończył się zamierzonym efektem.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *