Jak zapobiec odwodnieniu? Kilka prostych metod

Czyżby lato sobie o nas przypomniało? Mam za sobą naprawdę piękny słoneczny dzień. Liczę, że pełnia lata dopiero przede mną. Marzę o tym, ale nie zapominam, że wysokie temperatury nie sprzyjają kobiecej urodzie. Na szczęście możemy wykorzystać proste, ale jednocześnie bardzo skuteczne metody, dzięki którym nawilżymy i odświeżymy skórę twarzy i ciała.

jak zapobiec odwodnieniu

Cóż, trzeba przyznać, że lato to prawdziwa szkoła przetrwania dla naszej skóry. Wysokie temperatury, stres, niewłaściwe nawyki żywieniowe sprzyjają odwodnieniu, którego skutki doprowadzić mogą do niekorzystnych zmian w całym organizmie. Aby do tego nie dopuścić, należy działać szybko i skutecznie!

Nawilżenie od środka

Pozornie sprawa wydaje się prosta: w czasie upałów należy przyjmować 2-3 litry płynów. W rzeczywistości liczy się też cała nasza dieta. Ostatnio czytałam wypowiedź doktora Marka Janisza z warszawskiej Kliniki Korona, którą pozwolę sobie zacytować:

Najzdrowsza dla naszego organizmu jest woda niegazowana, jednak ważne, by nie gasić pragnienia “duszkiem”, ale by pić ją małymi łyczkami, gdyż wówczas organizm najszybciej się nawadnia. W czasie upałów powinnyśmy też ograniczyć spożycie produktów, które sprzyjają szybkiej utracie wody w organizmie. Na “czarnej liście” znajdują się: kawa, mocna herbata, słodkie, gazowane napoje oraz smażone na głębokim tłuszczu potrawy.

Piękno z drogerii…

Latem warto zaprzyjaźnić się z kosmetykami, które pomagają przetrwać upał, takimi jak woda termalna. Wystarczy spryskać nią twarz, by w kilka sekund poczuć nawilżenie i odświeżenie. Gdy temperatura rośnie, lepiej też zamienić swój krem na lekki preparat nawilżający. Nietłusta formuła szybko się wchłania, zapobiegając utracie wody – same zalety!

 …z lodówki,

Delikatna skóra wokół oczu wymaga szczególnej ochrony. Sprawdzonym domowym sposobem, który pomoże osiągnąć ten cel są schłodzone (ale nie zamrożone!) plastry ogórka, które znakomicie odświeżają cerę.

We wspomnianym wcześniej artykule doktor Janisz poleca także masaż kostkami lodu. Wystarczy przyłożyć jedną kostkę w takie miejsca jak nadgarstki, zgięcia łokci, kolan, czy dekolt, by poczuć natychmiastowe nawilżenie.

…i z salonu!

Jeśli jednak słońce porządnie dało się we znaki naszej skórze, musimy działać szybko. Najskuteczniejszą metodą, dzięki której natychmiast naprawimy kondycję skóry są profesjonalne zabiegi nawilżające, jakie wykonamy w renomowanych salonach.

Nawilżający zabieg z kwasem hialuronowym to najlepszy wybór dla pań, których cera po intensywnym opalaniu stała się przesuszona i wygląda na starszą niż w rzeczywistości. Znakomite rezultaty przynoszą też maseczki z wyciągiem z alg. Ich delikatna formuła natychmiast przynosi nawilżenie i ukojenie podrażnionej słońcem cerze. – poleca doktor Marek Janisz.

W gorące letnie dni czujemy się ociężałe, zmęczone, a nasza skóra błyskawicznie traci poziom nawilżenia. Warto więc pamiętać o kilku prostych radach, które pomogą nam zachować piękną, zdrową skórę na długie lata!

7 komentarzy

  1. Wszystkie wartościowe informacje w jednym miejscu. To taki przepis na piękno. Wystarczy wdrożyć w życie te wskazówki.

  2. metody z kostkami lodu nie znałam. Chętnie wypróbuję jutro, jak będzie gorąco. Oby było gorąco, chcę by już było gorąco 🙂

  3. Oj tak, latem skóra i cały organizm potrzebuje szczególnej troski i nawadniania. Ja kiedyś piłam bardzo mało płynów, miałam niesamowicie przesuszona skórę – ale od jakiegoś czasu bardzo tego pilnuję i zawsze mam pod ręką dzbanek z wodą, miętą i cytryną.

  4. O tym sposobie nawilżenia z lodem również nie czytałam, a problem odwodnienia jest jednym z tych, który niestety dotyka mnie bardzo mocno. 😉

  5. Pije bardzo dużo wody, nidy samej. Zawsze zcytryna, odrobina soli lub cukru. Pilnuje, by dzieciaki również tak piły. O nawadnianiu poprzez balsamy nigdy nie pamiętam 😉

    1. Author

      Piję wodę z cytryną, kiedy mam jej dosyć dorzucam listek mięty, czasami rezygnuję z cytryny a zostaję przy samej mięcie i tak urozmaicam sobie smaki wody, by za szybko mi nie zbrzydła 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *