Kobieco i z klasą, czyli jak nosić wiszące kolczyki?

Kolczyki nosi dziś niemal każda kobieta, aby podkreślić swoją stylizację, fryzurę czy nawet makijaż. O ile na co dzień wybieramy najczęściej kolczyki niewielkich rozmiarów, o tyle od święta pozwalamy sobie na nieco bardziej ekskluzywną biżuterię. W jej roli doskonale sprawdzają się wiszące kolczyki. Jak je nosić, aby zawsze wyglądać kobieco i elegancko?

wiszące kolczyki

Solo czy z dodatkami? Większość kobiet zastanawia się, z jakimi innymi elementami biżuteryjnymi zestawiać wiszące kolczyki? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bowiem wiele zależy od stroju, jaki mamy na sobie. W przypadku bogato zdobionych sukienek czy bluzek, wiszące kolczyki możemy nosić solo, bez żadnych dodatków. Oznacza to, że rezygnujemy wtedy z naszyjników czy nawet lekkich, delikatnych łańcuszków, aby uniknąć przesycenia. Możemy jednak postawić na pierścionki, bransoletki czy różnego typu ozdobne spinki. Tutaj jednak również panuje zasada minimalizmu, zwłaszcza jeśli stawiamy na wyraziste kolczyki wiszące. Jeśli dobieramy do nich duży pierścionek z brylantem, to zrezygnujmy z bransoletki. Jeśli zaś we włosy wpinamy dużą spinkę, to zrezygnujmy z łańcuszka, nawet jeśli ten nie rzuca się zanadto w oczy.

Wiszące kolczyki – na jaki okazje?

Czy długie kolczyki możemy nosić na co dzień, czy lepiej zarezerwować je na specjalne okazje? Otóż z zasady kobiety wybierają je na większe wyjścia, lecz nie musi to oznaczać, że są one zarezerwowane wyłącznie na uroczyste przyjęcia, wesela czy bale. Czasami zakładamy je na randkę czy wyjście ze znajomymi do restauracji. Chcemy wtedy wyglądać kobieco, lecz nie stawiamy tym samym na przesadną elegancję. Niektóre kobiety bardzo chętnie wybierają wiszące kolczyki na co dzień, szczególnie jeśli w pracy obowiązuje je dress code. Oznacza to, że muszą one wyglądać elegancko, lecz zarazem skromnie. Nie mogą więc pozwolić sobie na duże pierścionki czy bransoletki, lecz ciekawą ozdobą pozostają długie kolczyki.

Jak dobrać kolczyki wiszące do okazji?

W sklepach jubilerskich znaleźć można różnego typu kolczyki wiszące – niektóre są stosunkowo krótkie, inne zaś swoją długością obejmują niemal całą szyję. Na co dzień lepiej wybierać nieco krótsze kolczyki, które nie zawierają zbyt wielu ozdób. Delikatny kolczyki z frędzlami czy drobnymi kamieniami idealnie sprawdzą się do biura bądź na nieoficjalne przyjęcie w gronie znajomych. Na większe okazje może wybrać nieco bardziej wyrafinowaną biżuterię, na przykład kolczyki z brylantami bądź innego typu modele bogato zdobione. Warto mieć na uwadze, że obecnie producenci przywiązują dużą wagę do tego, aby nawet bogato zdobione kolczyki nie były ciężkie, dzięki czemu bez problemu wytrzymamy w nich całą noc. Pamiętajmy, aby rodzaj kolczyków dobrać odpowiednio do fryzury. Jeśli decydujemy się na rozpuszczone włosy, to o wiele lepiej postawić na wyraziste, wyróżniające się kolczyki wiszące. Jeżeli zaś stawiamy na kok bądź innego rodzaju upięcie, to możemy wybrać lżejsze, delikatniejsze kolczyki, które z pewnością nie zgubią się na tle włosów.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *