Kulki gejszy – czy jesteś pewna, że ich nie potrzebujesz?

Jeśli tylko oglądałaś Ciemniejszą stronę Greya zapewne pamiętasz scenę, w której Ana otrzymuje od Christiana kulki gejszy. W filmie mają one posłużyć jako gadżet erotyczny, pominięte zostało jednak (zapewne przez wzgląd na charakter filmu) ich zastosowanie z medycznego punktu widzenia, o czym zamierzam wam dziś opowiedzieć.

kulki gejszy

Niezależnie od powodu, który kieruje nami podczas zakupu kulek gejszy, czy to chęć zwiekszenia podniecenia, poprawa jakości życia erotycznego, czy troska o zdrowie intymne, zawsze osiągamy zasadniczy cel – (świadomie bądź nieświadomie) wzmacniamy mięśnie Kegla.

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Mięśnie Kegla możemy zlokalizować w pozycji półleżącej z nogami rozłożonymi na szerokość bioder. Wystarczy wsunąć dwa palce do pochwy i zacisnąć ją. To właśnie mięśnie Kegla są odpowiedzialne za wspomniany ucisk. Inną metodą jest próba przerwania strumienia moczu podczas sikania. Im trudniej jest nam to osiągnąć, tym większego treningu wymagają nasze mięśnie.

Ćwiczenia mięśni Kegla są ważne niezależnie od wieku, choć mają największe znaczenie zwłaszcza w przypadku świeżo upieczonych mam i kobiet dojrzałych. Mięśnie Kegla odpowiedzialne są za prawidłowe trzymanie moczu oraz dźwiganie narządów rodnych.

W jednym z wywiadów Joanna Keszka, autorka najodważniejszej polskiej książki o seksie pt. „Grzeczna to już byłam czyli kobiecy przewodnik po seksie” oraz prowadząca program TV pt. “Szkoła Seksu Joanny Keszka” wspomina:

“Już samo umieszczenie kulek w pochwie i chodzenie z nimi od 40 minut do 2,5 godziny dziennie mobilizuje mięśnie do działania, bo musimy się wysilić, napiąć mięśnie, żeby kulki utrzymać w środku. Ale jeśli chcemy poczuć efekt – warto skorzystać z drugiego sposobu: zaciskania mięśni na kulkach. Jeżeli na początku mamy zrobić 60 skurczów dziennie, to podzielmy je równo na 3 serie, żeby nie nabawić się zakwasów, bo i te mięśnie można przeforsować. Proponuję ćwiczyć rano, zanim wstanie się z łóżka, wieczorem – przed snem, i w ciągu dnia, w pracy można zrobić sobie krótką przerwę.” (źródło: kobieta.pl)

mięśnie kegla

Słyszałyście może o waginalnej jodze lub inaczej o waginalnym kung fu? Jest to kolejna forma wzmacniania mięśni Kegla. Trening polega na umiejscowieniu kulek gejszy w pochwie i wyciąganiu ich, przy jednoczesnym zaciskaniu mięśni pochwy oraz dna miednicy. Ćwiczenie jest oczywiście bezbolesne i nie wymaga zbyt dużych nakładów siły. Wystarczy napiąć mięśnie, zapobiegając wypadnięciu kulek z pochwy, jednocześnie pociągając za ich uchwyt jednostajnym, swobodnym ruchem. Gdy już będą na zewnątrz, całkowicie rozluźniamy używane mięśnie, a ćwiczenie powtarzamy dopiero w momencie, gdy napięcie całkowicie ustąpiło. Treningi rozpoczynamy od pięciu takich powtórzeń trzy razy w tygodniu. Ilość powtórzeń może być stopniowo zwiększana, nie należy jednak przekraczać dziesięciu.

Jakie kulki gejszy wybrać?

Zacznijmy może od tego, dla kogo są przeznaczone kulki gejszy? Wbrew pozorom, nie jest to wyłącznie gadżet erotyczny używany przez kobiety, które podobnie jak Anastasia w 50 twarzach Graya poznaje swoje ciało, uczy się rozpoznawać swoje potrzeby i metody zwiększania satysfakcji seksualnej.

Co prawda, kulki gejszy wzmacniają odczuwanie orgazmu, ale także zapobiegają problemom z nietrzymaniem moczu, pozwalają przygotować się do porodu oraz wrócić do formy po nim. Dlatego też kulki polecane są przez ginekologów, seksuologów oraz położne.

Decydując się na zakup należy wiedzieć, że kulki gejszy dzielą sie na pojedyncze i podwójne. Pojedyncze przeznazone są dla kobiet cierpiących na tyłozgięcie szyjki macicy bądź opadanie narządów wewnętrznych, a także szczupłych, z drobną budową ciała lub niewielką, ciasną pochwą. Stosowane są najczęściej przez kobiety, które swój pierwszy poród mają jeszcze przed sobą. Kulki podwójne zalecane są kobietom, które mają już za sobą poród naturalny.

Waga kulek również ma znaczenie. Warto najpierw sięgnąć po lżejsze, dzięki którym trening będzie prostszy. Można jednak nabyć kulki, które w zestawie posiadają dodakowe wymienne ciężarki. Dzięki temu dokonujemy zakupu tylko raz, a sama wymiana ciężarków jest dziecinnie prosta.

kulki waginalne

Teraz kiedy przybliżyłam wam medyczne przeznaczenie kulek gejszy, zastanówcie się, czy w dalszym ciągu jest to wyłącznie gadżet erotyczny, na zakup którego decydują się tylko kobiety pragnące wyuzdanego seksu, czy też przedmiot, który przywróci prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego oraz pochwie, a przy okazji pomoże odczuwać większą satysfakcję podczas zbliżeń.

Sklep internetowy KinkyWinky posiada bardzo bogatą ofertę, a tutaj macie link do kulek gejszy.

12 komentarzy

 1. Bawi mnie to, że każdy w internetach najmądrzejszy, jeśli chodzi o ocenianie kogoś, krytykowanie, a w kwestiach tak ważnych jak nasze zdrowie, a nawet potrzeby seksualne, większość nabiera wody w usta i traktuje to jako temat tabu. Nie ma co ukrywać, że po porodzie naturalnym nasza wagina wygląda i czuje się jak po armagedonie. Oczywiście musimy dać sobie czas na dojście do siebie, ale takie dolegliwości jak nietrzymanie moczu, jeśli nie zostanie podjęte leczenie, same nie znikną. Kulki gejszy to fajny gadżet jeśli chodzi właśnie o ćwiczenie mięśni, ale też ciekawa zabawka erotyczna, która jeśli pozwolimy na odrobinę luzu i szaleństwa w sypialni sprawdzi się świetnie, prawda?

 2. O boże, nie zapomnę, jak pierwszy raz zobaczyłam kulki i nie wiedziałam w ogóle co z czym i czego się spodziewać 😀 O potrzebach facetów wiele się mówi, a w tej kwestii kobiety pozostają gdzieś w tyle. Moi drodzy, kobiety również lubią się masturbować, masturbacja nie jest wynikiem opętania przez szatana, co więcej uważam, że masturbacja świetnie uczy świadomości swojego ciała i metod zaspakajania potrzeb, których potem można nauczyć swojego partnera.

 3. Poruszony został bardzo ważny temat. Bardzo często kobiety zaniedbują swoje zdrowie i niepokojące objawy lekceważą, co w przyszłości powoduje różnego rodzaju komplikacje. Uważam, że warto ćwiczyć mięśnie kegla przede wszystkim dla swojego własnego zdrowia. Dawno się zastanawiałam nad zakupem kulek, a ten wpis odpowiedział na kilka moim pytać w tym temacie.

 4. Mam koleżankę po 5 -ciu porodach…. Ona idąc do łazienki na siku zawsze mówiła, że idzie ćwiczyć żeby później nie sikać w majty…. 🙂 święta racja

 5. Ciekawy wpis. Zazwyczaj o “gadżetach erotycznych” nie mówi się pod innym względem niż tym dotyczącym seksu. W dalszym ciągu temat seksu i tematy wokoło niego pozostają tabu. Osobiście nad zakupem myślę od dłuższego czasu, więc może w końcu się do tego wezmę 🙂

 6. Bardzo się cieszę, że przeczytałam ten tekst bo okazuje się, że dokładnie jednak nie wiedziałam do czego służą te kulki. Zaintrygowały mnie, muszę przyznać i może by trzeba sobie jakieś sprawić 🙂 Mięśnie Kegla bardzo ważna sprawa i trzeba o nie dbać…

 7. Temat, który nie jest poruszany na co dzień przedstawiłaś w bardzo przystępny sposób i.. dziękuję Ci za to! Staram się pamiętać o ćwiczeniach na mięśnie Kegla, ale ostatnio to zaniedbałam, ale przypomniałaś mi o tym 😉

 8. O widzisz a mi sie zawsze z jednym kojarzyły 🙂

 9. Czytałam Twój wpis o raku, czytałam o problemach ze zdrowiem, czytałam o pielęgnacji włosów i metodach odchudzania. Teraz czytam o kulkach gejszy i uważam, że po raz kolejny przedstawiłaś temat tak, że Twój artykuł pozostanie ze mną jeszcze na kilka godzin, bo będę o tym myślała i analizowała. Właśnie takich tekstów potrzeba internetom 🙂

 10. Kawał roboty zrobiłaś i chwała Ci za napisanie tego wpisu! Bardzo potrzebny post i dobrze wytłumaczone zagadnienie. Wcześniej wiedziałam o mięśniach Kegla i o ćwiczeniach nie myślałam jednak o takim zakupie ale.. – chyba się skuszę 🙂 Ciekawe jak mój zareaguje 🙂

 11. Poruszyłaś bardzo ważny temat, ale zrobiłaś to na tyle subtelnie, że jestem pewna, pomoże on wielu kobietom, które czytając go zastanowią się przez chwilę nad swoim zdrowiem i formą. Brawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *