Szkolenia z przedłużania rzęs – dlaczego warto?

Stylizacja paznokci czy przedłużanie rzęs stały się nieoderwalnym elementem pielęgnacji urody tysięcy kobiet. Współcześnie niemalże każda z nas akcentuje swoje atuty w salonach kosmetycznych. Ogromna popularność zabiegów stała się również przyszłościową perspektywą dla osób, które swoją pasję czy talent chciałyby przekuć na intratny biznes. Dlatego też coraz więcej z nas decyduje się m.in. na szkolenia z przedłużania rzęs. Dlaczego warto taki kurs wykonać i jakie korzyści może przynieść ukończenie go?

szkolenia z przedłużania rzęs

Przedłużanie rzęs szkolenia – dlaczego warto?

Przede wszystkim. niezależnie od wykonywanego zawodu, inwestowanie w dodatkowe kursy i szkolenia daje nam poczucie bezpieczeństwa i alternatywę w przypadku rezygnacji z dotychczasowego stanowiska pracy. Komfort psychiczny, że posiadamy dodatkowe umiejętności, które mogą zapewnić nam źródło utrzymania jest niezwykle ważny. Ponadto rozwijanie pasji i zdowbywanie odpowiednich kwalifikacji i kompetencji może sprawić, że pewnego dnia zaczniemy myśleć o swoim biznesie i pracy na własnych zasadach.

Taką możliwość daje m.in. szkolenie z przedłużania rzęs. Początkowo swoimi umiejętnościami możemy dzielić się wśród damskiego grona członków rodziny. Później wśród przyjaciółek, bliższych i dalszych znajomych, aż w końcu może okazać się, że nasze dotychczasowe klientki polecają nas wśród swojego grona znajomych, a nasz terminarz zaczyna pękać w szwach. Taka wizja wcale nie musi być odległa i niemalże nierealna, a pierwszym krokiem, by się o tym przekonać jest zdobywanie nowych umiejętności.

Szkolenia z przedłużania rzęs – co powinien obejmować kurs?

Tego typu kursów zapewne można znaleźć wiele. Diabeł jednak tkwi w szczegółach, dlatego zanim zdecydujemy się na pierwszy lepszy kurs warto zapoznać się ze szczegółami. Przede wszystkim należy mieć na względzie, że kompetencje osoby szkolącej przełożą się na nasze umiejętności i jakość wykonywanych usług. Zatem śmiało można powiedzieć, że od jakości szkolenia zależeć będzie nasza przyszłość, a być może nawet sukces nasz i naszego biznesu.

Cena szkolenia rzeczywiście gra dużą rolę, jednak to zakres szkolenia i jego forma powinny mieć dla nas kluczowe znaczenie. Szkolenie powinno obejmować zarówno część praktyczną jak i teoretyczną. Należy pamiętać, że przedłużanie rzęs nie jest zabiegiem inwazyjnym dopóki osoba wykonująca zabieg posiada odpowiednią wiedzę. Zatem kosmetolog przeprowadzający zabieg przedłużania rzęs powinien znać anatopię rzęs, wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu, błędy aplikacji czy zasady BHP w gabinecie kosmetycznym. Ponadto powinien służyć fachowym doradztwem z zakresu zasad pielęgnacji przedłużanych i zagęszczanych rzęs czy pomóc w indywidualnym doborze odpowiedniej długości, grubości, skrętu rzęs. 

rzęsoteka
fot. szkolenia.rzesoteka.pl

Ponadto, część praktyczna powinna składać się z dwóch etapów. Pierwszy powinien przebiegać na główce treningowej i obejmować naukę pracy z pincetą, przygotowanie naturalnych rzęs do zabiegu, właściwe przedłużanie i zagęszczanie rzęs oraz korektę i właściwe usuwanie przedłużonych rzęs.

Drugi etap (jeśli pierwszy został zaliczony) obejmuje dopiero zajęcia praktyczne na modelce i polega na samodzielnym przeprowadzeniu zabiegu (pod okiem instruktora i jego asystentki). Ten etap powinien składać się nie tylko z ćwiczeń przeprowadzania zabiegu, ale również powinien uczyć podejścia do klientki. Ponadto jest to odpowowiedni czas, by wyeliminować wątpliwości i niepewności dotyczące zabiegu.

Metod przedłużania rzęs jest wiele i do każdej z nich jest dostosowany odpowiedni kurs, warto przed rozpoczęciem go zdecydować się na konsultację z ekspertami z wybranego Centrum Szkolenia, opowiedzieć jakie umiejętności chcemy zdobyć i wspólnie dobrać rodzaj i intensywność szkolenia. Wysoką jakością usług, ogromnym zaufaniem i uznaniem wśród absolwentek cieszy się Agnieszka Murdzek z Rzęsoteki oferująca szkolenia ze stylizacji rzęs.

Jeden komentarz

  1. stylizacja rzęs fajna sprawa. mnie marzy się kurs stylizacji paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *