Bądź piękna – dla siebie! Recenzja najnowszej książki Ilony Adamskiej

“Dla mnie piękno to harmonia pomiedzy naszym wyglądem zewnętrzym a naszym wnętrzem. Piękno to nie tylko piękna twarz, to także piękny umysł i serce. Piękno kobiety powinno przejawiać się w jej oczach. One są zwierciadłem naszej duszy.”. Jest to fragment książki pt. “W realu i w sieci, czyli co jest ważne w biznesie i nie tylko” Ilony Adamskiej. 

Początkowo wydawało mi się, że książka Adamskiej w ogóle nie przypadnie mi do gustu. To chyba jeszcze nie ten etap mojego życia. Pracuję na etacie, nie planuję rozkręcać własnego biznesu, nie buduję swojej marki osobistej, bo bloga prowdzę raczej anonimowo, po cóż więc mi porady kierowane dla kobiet przedsiębiorczych. Zobaczyłam jednak, że książka zawiera takie rozdziały, jak: Elegancja dewizą każdej młodej kobiety, Siła własnego stylu, Bądź piękna – dla siebie!, Bo ciało jest naszą wizytówką… i uznałam, że chyba jednak mogę odnaleźć w niej coś dla siebie.

Recenzja książki Ilony Adamskiej

Książka “W realu i w sieci, czyli co jest ważne w biznesie i nie tylko” pisana jest w formie dziennika. Główna bohaterka, czyli Ilona Adamska, opowiada w bardzo przystępny i rzeczowy sposób o roli social mediów, o tym czym jest PR i o mediach, jednak najbardziej przypadły mi do gustu wyżej wymienione rozdziały, a także te mówiące o tym, czego mężczyźni nie lubią w kobietach oraz o wolności w związku.

Już we wstępie Ilona Adamska daje się poznać jako zwyczajna dziewczyna, która stoczyła ostrą walkę, by dziś móc stać na podium i dalej realizować swoje marzenia. Można wywnioskować, że jest bardzo silną, zaradną i niedającą tak łatwo za wygraną kobietą.

Wracając jednak do rozdziałów, które mnie – blogerkę urodową – interesowały najbardziej. Piękno to nie tylko pielęgnacja ciała i idealny makijaż. To elegancja, spójność, styl. W rozdziale Elegancja dewizą każdej młodej kobiety Adamska omawia zasady elegancji.

Mówi się, że elegancji nie da się naczyć, że wynosi się ją z domu, rodzi się z nią. Być może jest w tym ziarno prawy, że choć nie każda kobieta ma to naturalne wyczucie estetyki i piękna, to jednak można (…) zdobyć pewne umiejętności i nauczyć się tego, jak być zawsze modną i elegancką.

Rozdział Siła własnego stylu wyjaśnia czym on tak naprawdę jest, na co należy zwracać uwagę i czego się wystrzegać.

Styl to umiejętność rezygnacji z niektórych propozycji. Czasami lubi działanie wbrew otoczeniu, wymaga odwagi. Należy pamiętać, że najważniejsze w stylu to znalezienie wlasnej osobowości odzieżowej, szczególnie w oparciu o wyrafinowaną prostotę, która zadziwia i jest dla wielu niepojęta.

W książce można także odnaleźć szczere wyznania Ilony Adamskiej dotyczące jej wagi i wyglądu. W rozdziale Bo ciało jest naszą wizytówką… 

Nie uważam, że nie można odnieść sukcesu bez superfigury, bo brak rozmiaru S czy M można nadrobić urokiem osobistym, uśmiechem, doświadczeniem, wiedzą, żartem czy pracowitością. Ale na pewno w biznesie łatwiej osiągnąć sukces, będąc osobą zadbaną, która swoim ciałem daje sygnał, że jest osobą konsekwentną, o silnym charakterze, umiejącą zadbać o siebie. A więc zadbać też o innych.

Poza wieloma przemyśleniami autorki z zakresu własnego wyglądu, stylu i elegancji książka zawiera również wywiady z kobietami sukcesu. Silnymi, niezależnymi liderkami, które są świadome własnej wartości i swojego wewnętrznego piękna.

Wisienką na torcie są wywiady z gwiazdami. Można tam znaleźć wypowiedzi między innymi Beaty Tyszkiewicz (która wedlug mnie jest ikoną kobiecości i wdzięku, prawdziwą damą) czy Anią Wyszkoni (piękną silną i równie kobiecą artystką).

4 komentarze

  1. Trafiłam na Twojego bloga i na ten wpis dzięki Instagramowi 🙂 Zaciekawiła mnie ta książka i jestem mocno zaskoczona, czemu wcześniej nie rzuciła mi się w oczy! Bardzo lubię tego typu publikacje, może także niekoniecznie jeśli chodzi o prowadzenie biznesu, ale lubię czytać o kimś, komu się udało. Kto własną ciężką pracą osiągnął sukces.

    1. Author

      Bardzo dziękuję za odwiedziny. Książkę szczerze polecam 🙂

  2. Widzę, że bardzo ciekawa pozycja. Bardzo chętnie po nią sięgnę. Podoba mi się też sposób w jaki ją zrecenzowałaś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *