Easy Black Latte. Kawa na odchudzanie z węglem aktywnym

Moim głęboko skrywanym marzeniem jest odkrycie specyfiku, który miałby właściwości odchudzające i ujędrniające, który wystarczyłoby wsypać do wanny pełnej wody i leżeć w tym roztworze przez godzinę. Takiej kuracji mogłabym poddawać się codziennie. Nie sądzicie, że byłoby to bardzo wygodne, praktyczne i zapewne niezwykle skuteczne rozwiązanie? No bo konsekwencji i wytrwałości żadnej z nas by nie zabrakło, przecież każdego dnia zażywamy kąpieli. Zapewne idąc tym tokiem myślenia powstał produkt Easy Black Latte, czyli kawa na odchudzanie z węglem aktywnym.

Easy Black Latte

Dlaczego tak uważam? Ponieważ pomysłodawcy specyfiku połączyli rytuał, który wielu z nas daje wiele przyjemności z możliwością zrzucenia kilku nadprogramowych kilogramów. Nie wiem, czy kiedykolwiek i komukolwiek zdarzyło się zapomnieć o wypiciu kawy? Raczej nie, ponieważ jej zadaniem jest pobudzenie nas do życia, już sam jej aromat sprawia, że z większym optymizmem rozpoczynamy dzień.

Kawa Easy Black Latte to arabica robusta wzbogacona o węgiel aktywny, który serwuje organizmowi niepowtarzalny detoks. Zanim jednak opowiem o samej kawie, zatrzymajmy się na chwilę przy samym węglu aktywnym, który inaczej nazywany jest węglem leczniczym lub węglem aktywowanym.

Właściwości węgla aktywnego:

 • pomaga wyeliminować wzdęcia, niestrawność,
 • przezwycięża biegunki oraz zatrucia pokarmowe,
 • zwalcza przebarwienia zębów zauważalne najbardziej u osób pijących pokaźne ilości kawy bądź palących papierosy,
 • pomaga uporać się z zatruciami lekami oraz związkami chemicznymi,
 • wspiera oczyszczanie organizmu przez eliminację toksyn,
 • minimalizuje podrażnienia skóry oraz przyspiesza gojenie się.
 • polepsza odcień cery, szczególnie w przypadku skóry tłustej i dotkniętej niedoskonałościami.

Zastosowanie aktywnego węgla

Aktywny węgiel stosowany jest szczególnie w pielęgnacji – użytkowany jest w maseczkach oczyszczających lub podczas zabiegu wybielania zębów. Ma jednak szeroko rozumiane zastosowanie w pokonywaniu różnych niedogodności układu żywnościowego. Węgiel leczniczy rekomendowany jest w przypadku eliminacji:

– biegunek – węgiel leczniczy ma właściwości wiążące, dzięki temu asymiluje toksyny i bakterie powodujące biegunkę a wraz z nimi jest wydalany z organizmu. Zakrywa także warstwą ochronną błonę śluzową układu pokarmowego i strzeże ją przed niekorzystnymi substancjami.

– zatruć pokarmowych węgiel aktywny wiąże nie tylko bakterie i toksyny. Pomaga także odciążyć układ pokarmowy od substancji chemicznych, przez które został zanieczyszczony. Należy jednak mieć świadomość, że węgiel leczniczy powinien być podany do jednej godz od spożycia trucizny a jego dawka powinna być przynajmniej dziesięć razy większa od ilości toksyny.

– nadwagi – węgiel aktywny asymiluje podobnie kwasy tłuszczowe z posiłków oraz przeciwdziała ich wchłanianiu. Ponadto ułatwia wyzwolić organizm od istniejących w nim toksyn, w związku z czym oddziałuje pozytywnie na ulepszenie procesów trawiennych.

easy black latte

Easy Black Latte – kawa z węglem aktywnym

Idealnym wyjściem, szczególnie dla zapaleńców kawy jest Easy Black Latte. Jest to pyszna kawa rozpuszczalna, zawierająca w swoim składzie węgiel aktywny, dzięki czemu bez odchodzenia od swojego zwyczaju wypijania porannej kawy można wesprzeć naturalne procesy trawienne, dostarczając organizmowi właściwą porcję aktywnego węgla, który usunie z niego szkodliwe substancje, przywróci zdrową pracę układu pokarmowego oraz nie pozwoli, by kwasy tłuszczowe stały się przez niego wchłonięte. Jednocześnie kawa gwarantuje organizmowi świetny detoks, eliminując przy tym również wzdęcia oraz odczucie ospałości.

W składzie Easy Black Latte znaleźć także można olej MCT. To olej, zawierający dobre dla organizmu średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które nie gromadzą się jako tłuszcz, a są źródłem energii. Ponadto olej MCT wspiera przebieg termogenezy, inaczej zmiany tłuszczu w energię. Korzyścią, którą dostarcza olej MCT jest także dłużej trwające poczucie napełnienia, dzięki czemu dłużej nie wyczuwamy głodu, a zatem spożywamy lżejsze racje pokarmów.

By przygotować Easy Black Latte wystarczy wsypać 3 miarki (15g) sproszkowanej kawy do wody gorącej, ale nie będącej wrzątkiem. W 1 porcji znajduje się 84 mg kofeiny pochodzącej z kawy rozpuszczalnej.

12 komentarzy

 1. no proszę, nie słyszałam jeszcze o takiej mieszance, ale już nadrabiam zaległości.

 2. Nie bardzo w takie rzeczy wierzę, jedyne co działa to deficyty kaloryczne

  1. Author

   To przede wszystkim. Zbilansowana dieta i regularna dawka aktywności fizycznej. Ale oczyszczanie organizmu również należy sobie od czasu do czasu zafundować. Chociażby pijąc wodę z sokiem z cytryny lub zażywając węgiel aktwyny w tabletkach. Pamiętam, że był w naszej domowej apteczce kiedy byłam mała. Coś kojarzę, że w żółtym sreberku i coś kojarzę, że go strasznie nie lubiłam 😀

  1. Author

   Zwykła kawa rozpuszczalna. Węgiel aktywny nie wpływa na jej walory smakowe. Spotkałam się jednak z opiniami, że wydaje się smaczniejsza od zwykłej rozpuszczalnej kawy, więc to chyba kwestia gustu 🙂

 3. Nie przepadam aż tak za kawą ale polecam stosować ziemię okrzemkową 😉 To moje ostatnie odkrycie dla osób, które mają problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie i regularnym wypróżnianiem. Ziemia okrzemkowa również ma szereg właściwości prozdrowotnych i oczyszczających organizm 😉

 4. Zaskoczył mnie taki pomysł. Właściwości węgla znam, używam węglowych maseczek, peelingu i pasty do zębów, ale nigdy nie pomyślałam, że można robić taką kawę.

 5. cóż, nie jesteś miłośniczką kawy, choć uwielbiam jej zapach, ale o węglu aktywnym chętnie więcej poczytam.

 6. ciekawa kompozycja. fajnie, że codzienny nawyk może nieść również korzyści zdrowotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *