Jak dodać włosom objętości? Kemon Actyva Volume e Corposita

Od urodzenia mam kręcone włosy z tendencją do puszenia się. Mogłoby się wydawać, że problem zbyt małej objętości włosów mnie nie dotyczy, a jednak moja fryzura pozostawiała ciągle wiele do życzenia, zanim zaczęło mi się układać z moimi włosami. W przenośni i dosłownie. Dziś zaprezentuję kilka metod, jak dodać włosom objętości, a jedną z nich będzie linia kosmetyków Kemon Actyva Volume e Corposita

Jak dodać włosom objętości

Jak dodać włosom objętości?

Objętość dodaje fryzurze zmysłowości, świeżości i lekkości. Nadaje również wrażenia, że włosów jest więcej niż w rzeczywistości. A przede wszystkim, uniesione włosy prezentują się znacznie okazalej, niż tak zwany przyklap. Dlatego też nigdy nie przechodzę obojętnie obok wszelkich metod, które pomogłyby uzyskać moim włosom efekt wow. Co zatem wpływa na brak objętości naszych włosów?

Niewłaściwe cięcie

Wizyta u sprawdzonego fryzjera może zdziałać cuda. Nawet jeśli nie chcemy rezygnować z długości włosów, wystarczy minimalne cięcie czy cieniowanie, by cała fryzura automatycznie się uniosła. Być może zwyczajnie są zbyt ciężkie, by uporać się z utrzymaniem objętości przez cały dzień. Włosy odczuwają nawet minimalne strzyżenie, zwłaszcza jeśli pozbywamy się zniszczonych, przesuszonych końcówek. Warto więc od tego zacząć swoją drogę w kierunku zwiększania objętości włosów.

Nieodpowiednia pielęgnacja

Czerpiemy inspiracje dotyczące pielęgnacji włosów z wielu źródeł. Bardzo łatwo jest przedobrzyć. Nadmierna pielęgnacja, zwłaszcza nieodpowiednio dobranymi kosmetykami, może doprowadzić do odwrotnego efektu niż pożądany. Przykładem jest olejowanie włosów, o którym już kiedyś wspominałam. Swoją przygodę z olejowaniem rozpoczęłam kilka lat temu, jednak brak odpowiedniej wiedzy spowodował, że moje włosy były przeciążone, oklapnięte i wciąż wyglądające na przetłuszczone. Nie rozumiałam wówczas, czemu wszyscy zachwycają się tą metodą pielęgnacji. Wystarczyło jednak uzupełnić swoją wiedzę, by wiedzieć, że dobierałam nieodpowiedni olej do porowatości swoich włosów. Wystarczyła zmiana oleju, a różnica była kolosalna. Dlatego wychodzę z założenia, by nie podążać za trendami i nie stosować kosmetyków, które akurat są polecane przez influencerki, a zdroworozsądkowo decydować się na produkty dedykowane dla naszych potrzeb.

Stylizacja wymagająca korekty

Nawet najlepsza fryzura i odpowiednio dobrane kosmetyki nie zapewnią efektu zwiększonej objętości, jeżeli nie zadbamy o właściwą stylizację. Mówi się, że suszenie jest niezdrowe dla włosów. To prawda, ale tylko połowicznie. Suszenie gorącym powietrzem jest niezdrowe. Jeśli decydujemy się na letni bądź chłodny nadmuch, naszym włosom nic nie grozi, a można dzięki temu zadbać, by wyschły odpowiednio uniesione u nasady. Jeśli walczymy o objętość, nie należy pozostawiać włosów samych sobie, by schły naturalnie swoim tempem. Mokre włosy są cięższe, automatycznie skazujemy się więc na przyklap, jeśli wyschną naturalnie. Nie należy również przesadzać z odżywkami i maskami bez spłukiwania. Z kolei dla utrwalenia efektu warto sięgnąć po lakier do włosów.

Brak witamin

Cienkie, przerzedzone włosy mogą być wynikiem braku witamin w organizmie, które można uzupełnić zwykłą suplementacją. Często, zwłaszcza po ciąży, przebytych chorobach i w przypadku spadku odporności, borykamy się z nadmiernym wypadaniem włosów. Suplementacja, wcierki ziołowe i wszelkie metody na porost włosów, wpłyną na zagęszczenie fryzury, a jednocześnie zwiększenie jej objętości.

Jak dodać włosom objętości

Kemon Actyva Volume e Corposita

Marka Kemon ma 50-letnie doświadczenie na rynku profesjonalnych produktów fryzjerskich, to właśnie dzięki temu linia Kemon Actyva tak szybko zyskała uznanie, a jej produkty są stosowane i sprzedawane w prestiżowych salonach fryzjerskich w ponad 15 krajach na całym świecie. O marce Kemon Actyva wyczytać można, że łączy naturalne składniki z technologicznie zaawansowanymi surowcami.  Moim pierwszym skojarzeniem z marką był salon fryzjerski, który odwiedzam i trudno było mi uwierzyć, że mogę mieć włosy “jak od fryzjera” bez konieczności udawania się do salonu.

Kemon Actyva Volume e Corposita to linia, której zadaniem jest nadanie grubości i objętości włosom. Mają bardzo przyjemny zapach, wydajną konsystencję, a co najważniejsze, posiadają certyfikaty Love Nature i ICEA Vegan. Warto również wspomnieć, że pakowane są w Green Polyethylene (żywica roślinna, która jest stosowana głównie jako surowiec do plastikowych toreb i pojemników).

Zarówno szampon, jak i odżywka Kemon Actyva posiada właściwości odżywcze i regenerujące dzięki wyciągom roślinnym z grochu zwyczajnego, nasion lnu, pąków lipy oraz proteinom sojowym i pszenicznym.

Jakiego efektu można się spodziewać po zastosowaniu Kemon Actyva Volume e Corposita? Już podczas rozczesywania można zauważyć, że włosy nie plączą się, są widocznie wygładzone i posłuszne. Zdecydowanie bardziej podatne na stylizację. Wygładzone nie znaczy przyklapnięte, ponieważ tafla włosów (po wysuszeniu) jest odbita od nasady, fryzura optycznie wydaje się gęstsza i bujniejsza,  Czy polecam? Zdecydowanie tak!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *