Krem Imunoglukan P4H. Regeneracja, ochrona i pielęgnacja skóry

Z czapką jest u mnie różnie. Zakładam ją kiedy na dworze panują dość srogie mrozy. Nigdy jednak, niezależnie od pogody, w okresie jesienno-zimowym nie wychodzę z domu bez szalika. Niestety zapominam o rękawiczkach. Utrudniają korzystanie z telefonu, kasowanie biletów, płacenie za gazetę w kiosku. Nawet jeśli mam je przy sobie, to zazwyczaj w torebce i gubię jedną w trakcie szukania porfela. Zazwyczaj. Doskonale znam więc uczucie bardzo zmarzniętych dłoni, doskonale też pamiętam ból, który zadaje zmarzniętej dłoni suwak kieszeni kurtki, kiedy chowam dłonie, by je zagrzać. Ty na pewno też znasz to uczucie. 

Imunoglukan P4H

Zmarznięte dłonie od razu stają się wysuszone, szorstkie, podatne na uszkodzenia. Wyglądają staro. W mojej pracy muszę mieć zadbane dłonie i paznokcie. Częsty kontakt z potencjalnymi klientami, konieczność podania dłoni i przywitania się, sprawiają, że czuję się zobowiązana, by moja dłoń była delikatna, miękka i przyjemna w dotyku. Dlatego też zdecydowałam się na kosmetyk dostępny w aptekach.

Krem Imunoglukan P4H ® intensywnie nawilża, regeneruje, chroni oraz pielęgnuje skórę. Doskonale sprawdza się w przypadku suchej i atopowej skóry. Doskonale ją regeneruje i chroni oraz zapobiega utracie wody.

Krem nie jest przeznaczony tylko dla dłoni. Można stosować go na skórę całego ciała. Jednak w moim przypadku dłonie są najbardziej narażone na wysuszenie i wszelkie drobne urazy. Doskonale zmiękcza i nawilża również skórę pięt.

Należy stosować go 2-3 razy dziennie i tak też robiłam na początku kuracji. Później jednak ograniczyłam się do 1-2 razy, a efekty nie uległy osłabieniu. Krem ma bardzo przyjemną wodnistą konsystencję, dzięki czemu łatwo i wygodnie się rozprowadza. Jest bardzo wydajny.

Imunoglukan P4H(R) krem

Dlaczego warto stosować krem Imunoglukan P4H ®?

  • przeznaczony jest dla osób z AZS. Zapewne wiesz, że atopowa skóra jest wyjątkowo sucha, czasami wręcz szorstka i spękana. Ponadto w jej leczeniu wymagana jest eliminacja wszelkich alergenów, a stosowane na nią kosmetyki muszą być wyjątkowo delikatne i z bardzo wymagającym składem. Krem Imunoglukan P4H® przeznaczony jest dla skóry atopowej, stąd miałam pewność, że będzie skuteczny w przypadku mojej skóry, oraz bezpieczny, czyli nie wywoła żadnych niepożądanych efektów.
  • nie zawiera parabenów. A jak wiadomo parabeny zaburzają gospodarkę hormonalną oraz pracę układu odpornościowego i nerwowego. Poza tym wywołują alergie i podrażnienia skóry, zwiekszają także ryzyko zachorowania na raka. Wchłaniają się przez skórę do krwi i limfy, wpływają na cały ustrój, dlatego warto świadomie wybierać kosmetyki i unikać tych, które zawierają parabeny.
  • zaleca się stosowanie go po terapii preparatami zawierającymi kortykosteroidy. Kortykosteroidy to także grupa leków o działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym, które mają silny wpływ na gospodarkę węglowodanową, białkową, lipidową i wodno-elektrolitową organizmu.
  • zawiera opatentowaną substancję Imunoglukan®. Imunoglukan to naturalna, immunologicznie aktywna substancja, pozyskiwana z boczniaka ostrygowatego, która uruchamia mechanizmy obronne w całym organizmie.

8 komentarzy

  1. Wiem, co to znaczy mieć AZS i jak ciężko znaleźć odpowiednie produkty, które będą odpowiadały skórze. Dobrze, że jest coraz więcej marek posiadających w swojej ofercie produkty nawet dla bardziej wymagających konsumentów.

  2. Dziękuję pięknie za recenzję! Przesyłam koleżance z AZS, mam nadzieję, że jej się przyda 🙂

  3. Mialam niestety ogromne problemy z dłońmi, ale na szczęście wyleczylam się z tego. To spory problem i nikomu go nie życzę. I niestety są ogromne szanse na to ze jakiś kosmetyk do dloni mnie zarazi wiec bez konsultacji z lekarzem nie przyjmuje nic nowego. Ale super ze działa u Ciebie!
    Pozdrawiam

  4. Nie znam ale na moją dość delikatną skórę powinien się sprawdzić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *