Naturopatia – kurs dla zwolenników naturalnych metod samoleczenia

Wielokrotnie opowiadałam wam i prezentowałam książki dotyczące zdrowia i metod poprawy samopoczucia oraz jakości życia. Dziś chciałabym zaprezentować trochę inną metodę poszerzania wiedzy. Jeśli podobnie jak mnie interesuje cię naturopatia – kurs dla zwolenników naturalnych metod samoleczenia jest przeznaczony właśnie dla ciebie, ale zacznijmy może od początku. 

naturoterapia

Chyba powinnam zacząć od tego, że nie jestem szalonym wyznawcą naturalnych metod leczenia i unikania wizyt w gabinetach lekarskich. Nie uważam, że jestem mądrzejsza od lekarzy i nie potrzebuję ich pomocy. Uważam, że warto obserwować swój organizm, stosować naturalną profilaktykę i dokonywać świadomych wyborów w kwestii odżywiania czy dbania o zdrowie. Zwiększaniem naszej świadomości, rozumieniem potrzeb organizmu i sygnałów jakie nam wysyła jest właśnie poszerzanie wiedzy. Ja postanowiłam poszerzyć tę wiedzę z zakresu naturoterapii i podzielić się z wami spostrzeżeniami.

Co to jest naturoterapia?

Andrzej Zwoliński w „Lek-sykonie terapii alternatywnych” przedstawia taką oto definicję:

Naturoterapia zwana też medycyną naturalną jest zbiorem koncepcji, środków, metod i technik diagnostycznych i terapeutycznych, opierających się na siłach natury, przyrody i człowieka, który też podlega jej kardynalnym prawom. Środkami leczniczymi są więc np. minerały, bańki, pijawki, kurze jaja, kwiaty, miód pszczeli czy popiół. Jest częścią medycyny holistycznej, a jej współczesny renesans wiąże się ze wzrostem wpływów New Age.

Medycyna naturalna swoje początki miała już w starożytnym Egipcie, ale korzystały z niej również najdawniejsze cywilizacje Grecji i Chin. Już wtedy wśród roślin leczniczych wymieniono korę granatowca, czosnek, piołun, cebulę morską, jaskółcze ziele, aloes, siemię lniane, miętę. Jak widać korzystamy z tych roślin do dziś.

Naturopatia opiera się na ziołolecznictwie, wodolecznictwie czy akupresurze. Postanowiłam jednak poświęcić tym tematom więcej uwagi w poszczególnych wpisach, które pojawią się niebawem.

naturopatia kurs

Naturopatia – kurs

Naturopatia – naturalne metody leczenia to kurs przygotowany przez Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu. Kurs odbywa się online. Można więc rozpocząć go i zakończyć w dowolnym momencie. Podzielony jest na 6 modułów tematycznych, a każdy z nich kończy się testem sprawdzającym wiedzę. Do testów można podchodzić kilkakrotnie poprawiając swoje wyniki i utrwalając zdobytą wiedzę, z kolei zawarte na stronie materiały moża pobrać i zapisać. Kurs kończy się certyfikatem i zaświadczeniem MEN jest więc doskonałym sposobem porzerzania swojej wiedzy i kompetencji.

Kurs dotyczący naturopatii zawierał praktyczną wiedzę zaprezentowaną w przystępnej formie. Jeden moduł to ok. pół godziny poświęconego czasu. Modułów, jak wspomniałam, jest 6, a więc w niespełna tydzień można zdobyć niesamowitą wiedzę

Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu w swojej ofercie posiada kursy online z zakresu zdrowia i diety, psychologii i rozwoju osobistego, administracji i zarządzania, sprzedaży i marketingu i wielu innych. Wszystkie kursy dostępne są na stronie www.crp.wroclaw.pl.

2 komentarze

  1. Potwierdzam! Jestem świeżo po kursie o probiotykach. Mnóstwo wiadomości w przystępnym języku.

  2. Chciałabym mieć taką wiedzę! Aby unikać wizyt lekarskich i kolejek do specjalistów. Chciałabym wiedzieć, znać metody, triki jak sobie samej w naturalny sposób pomóc. Bez sięgania od razu po antybiotyk. Znalazłam na tej stronie kurs z dietami dla osób starszych.
    Wiesz, kupię go sobie, będzie to wspaniały prezent dla mnie ale także dla moich rodziców. Będę mogła zasugerować im lepsze zamienniki i nauczyć jak dbać o siebie w kuchni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *