Olej macadamia w kosmetyce. Kiedy warto go stosować?

O swojej przyjaźni z olejami opowiadałam już niejednokrotnie. Wszystko zaczęło się półtora roku temu, kiedy rozpoczęłam świadomą pielęgnację i dowiedziałam się, że wybór odpowiedniego oleju do olejowania włosów uzależniony jest od ich stopnia porowatości. Dziś opowiem wam jakie zastosowanie ma olej macadamia w kosmetyce. 

olej macadamia

Olej macadamia otrzymywany jest z dojrzałych orzechów macadamia, które są owocami drzew rosnących naturalnie w Australii oraz Indonezji. Zawiera bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jest bogaty w witaminę A, witaminy z grupy B, fenole, lecytyny i składniki mineralne.

Olej macadamia w kosmetyce

Olej macadamia jest bardzo tłusty i delikatny. Bardzo dobrze się wchłania, aczkolwiek powoli. Doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej. Chroni przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych takicj jak zimno czy wiatr. Eliminuje wysuszenie. Olej macadamia jest niezwykle bogaty w kwas palmitynowy, który spowalnia procesy starzenia. Nie poleca się go osobom posiadającym szybko przetłuszczającą się cerę i o dużych porach.

Olej macadamia idealnie sprawdza się również w pielęgnacji włosów. Łatwo wchłania się we włosy i skórę głowy, zapewniając ochronę i głębokie nawilżenie.

olej makadamia

Olej macadamia Sweet Dream Baltique Day Spa

Mieszkańcy Sopotu i okolic mogą osobiście skorzystać z dobrodziejstw jakie oferuje Baltique Day Spa w postaci zabiegów pielęgnacyjno-kosmetycznych, a także leczniczych czy relaksacyjnych. W moim przypadku niestety jest to niemożliwe, ponieważ mieszkam zbyt daleko. Prawdopodobnie dla takich osób jak ja marka Baltique Day Spa stworzyła serię produktów dostępnych online, a wykorzystywanych również przez specjalistów w ich salonach spa.

Jednym z takich produktów jest olej makadamia, który tworzy na skórze zabezpieczający film, wzmacniając jej barierę ochronną. Należy wspomnieć, że olej makadamia Sweet Dream zapewnia skórze odpowiednie napięcie i jędrność, wygładza i zmiękcza oraz przenika do skóry właściwej, gdzie aktywuje jej funkcje regeneracyjne.

Olej macadamia powinien być stosowany przede wszystkim przez osoby o suchej, wrażliwej, dojrzałej lub podrażnionej cerze. Właściwości oleju pozwalają na pielęgnację suchych i zniszczonych włosów. Może pomóc również w pielęgnacji skóry naczynkowej i trądziku różowatego.

Wśród składników aktywnych oleju maadamia Baltique Day Spa znalazły się: kwas palmitooleinowy, skwalen, witaminy A i E, kwas oleinowy.

Olej macadamia Baltique Day Spa ma bardzo przyjemny, delikatny zapach, dobrze się rozprowadza. Stosuję go zarówno na włosy, i na twarz. Zabezpieczam nim końcówki i wygładzam fryzurę. Nie pozostawia wrażenia tłustych włosów. Nadaje im miękkości i elastyczności.

olej makadamia
makadamia olej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *