Płyn micelarny Garnier – który wybrać?

W codziennej pielęgnacji twarzy niezwykle ważną rolę odgrywa demakijaż, czyli dokładne usunięcie ze skóry kosmetyków tworzących makijaż. Zapewne każda z nas swoją przygodę z makijażem zaczynała od usuwania go wodą z mydłem, ale szybko przekonała się, że nie jest to odpowiednia forma dbania o cerę. Metod demakijażu jest kilka. Mogą to być chusteczki do demakijażu, toniki, mleczka czy chociażby płyny micelarne, które wkroczyły na rynek kosmetyczny z przytupem i mocno się na nim utrzymują. Nie bez powodu. Dziś, na podstawie trzech przykładów, pomogę zdecydować, który płyn micelarny Garnier wybrać. Zacznijmy jednak od tego czym jest płyn micelarny i dlaczego warto go stosować. 

płyn micelarny garnier

Co to jest płyn micelarny?

Płyn micelarny to kosmetyk zawierający roztwór, w którym znajdują się mikroskopijne cząsteczki nazywane micelami. Ich zadaniem jest przyciąganie do siebie resztek makijażu, sebum czy wszelkich zanieczyszczeń. Działają więc jak magnes. Co więcej, micele w pierwszej fazie swojego działania przyciągają wszystko to, czego powinniśmy pozbyć się z powierzchni skóry, a następnie rozpuszczają to w roztworze wodnym. A oba procesy odbywają się bez naruszania warstwy hydrolipidowej naskórka, czyli tak zwanej bariery ochronnej.

Płyny micelarne zyskały swoją popularność dzięki temu, że doskonale radzą sobie z każdym rodzajem brudu. Zarówno tym, który nakładamy sami (makijaż), tym który osadza się sam (kurz, zanieczyszczenia, bakterie) i tym, który wytwarzany jest naturalnie (sebum).

Płyn micelarny powinien być stosowany rano i wieczorem, bowiem rano przygotowuje skórę do nałożenia makijażu, zaś wieczorem skutecznie usuwa go, oczyszcza cerę, odżywia, a nawet koi. Wszystko w zależności od tego, jaki skład posiada płyn, którego używamy. Płyn micelarny nadaje się również do demakijażu oczu.

płyn micelarny

Płyny micelarne Garnier

Wszystkim doskonale znana marka Garnier posiada linię płynów micelarnych, dzięki czemu każda z nas może wybrać odpowiedni płyn dla siebie. Warto podkreślić, że płyny micelarne Garnier wegańskie, a cała marka jest Cruelty Free, czyli produkty tej marki nie są testowane na zwierzętach. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że stosowane przez markę butelki są wykonane z plastiku w 100% z recyklingu.

  • płyn micelarny 3 w 1 (zielona nakrętka) przeznaczony jest dla skóry wrażliwej i mieszanej. Doskonale usuwa makijaż, oczyszcza skórę, matuje, pomaga przywrócić równowagę skórze mieszanej.
  • płyn micelarny 3 w 1 (różowa nakrętka) przeznaczony dla skóry wrażliwej. Usuwa makijaż, oczyszcza cerę, koi. Dzięki glicerynie pochodzenia roślinnego skóra po demakijażu jest nawilżona i ukojona.
  • płyn micelarny z olejkiem (biała nakrętka) doskonale radzi sobie z wodoodpornym makijażem. Olejki do demakijażu, zmieszane z olejkiem arganowym, oczyszczają skórę, zapewniając ukojenie i odżywienie bez tłustej warstwy na skórze.

Sklepowe półki uginają się od płynów micelarnych. Należy pamiętać, by sugerować się typem cery (tłusta, mieszana, sucha, wrażliwa, naczynkowa). Dopiero wtedy płyn micelarny w pełni spełni swoją rolę. Należy zwrócić również uwagę, by kosmetyk miał prosty skład, bez kopozycji zapachowych, barwników, SLS czy konserwantów. Wszystkie te składniki powodują ryzyko wystąpienia alergii czy podrażnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *