Rzeczy, które każdy powinien wiedzieć o maseczkach do twarzy

Maseczki do twarzy są często pomijanym elementem pielęgnacji twarzy, ponieważ ich wykonanie jest trochę bardziej czasochłonne niż nałożenie kremu. Warto zorganizować czas tak, żeby maseczkę nałożyć w międzyczasie np.: podczas kąpieli, ponieważ maseczki przynoszą szereg korzyści dla cery. Jest wiele rodzajów maseczek, więc można wybrać zgodnie z aktualnymi potrzebami skóry.

Maseczki do twarzy

Rodzaje maseczek do twarzy

Maseczki tak samo, jak kremy można dostosować pod kątem aktualnych potrzeb czy problemów skóry. Są to:

· maseczki złuszczające — mogą to być maseczki alkoholowe, kwasowe bądź enzymatyczne. Pomagają pozbyć się martwego naskórka, zastępując go nowym.
· maseczki nawilżające — pomagają zachować młody wygląd skóry, można stosować je nawet codziennie.
· maseczki oczyszczające — takie maseczki do twarzy pomogą w walce z nadmiernym przetłuszczaniem się cery, a także pomagają się pozbyć zrogowaciałego naskórka.
· maseczki ujędrniające — rekomendowane dla kobiet dojrzałych, mogą pozytywnie wpłynąć na wiotczenie skóry.
· maseczki łagodzące — skutecznie poradzą sobie z wszelkimi podrażnieniami cery i poparzeniami słońca, ponieważ maseczki do twarzy tego typu działają uspokajająco na cerę.
· maseczki rozjaśniające — rozjaśniają przebarwienia, pojawiające się na twarzy, a także ujednolicają koloryt skóry.

Jakie korzyści przynosi stosowanie maseczek?

Maseczki pomagają w walce z różnego rodzaju problemami skóry, ale działają również relaksująco, poprawią krążenie skóry, a nawet działają wspomagająco w walce z zapchanymi porami. Regularne stosowanie maseczek do twarzy, może w znacznym stopniu poprawić wygląd cery, te nawilżające z powodzeniem zastąpią krem do twarzy. Główną ich zaletą jest również to, że dają natychmiastowe efekty, ponieważ są nasycone wieloma substancjami aktywnymi, działającymi od razu.

Jak długo pozostawiać maseczkę na twarzy?

Maseczki powinny być pozostawione na twarzy tak długo, jak zaleca producent. Zwykle jest to około 10-20 minut. Maseczkę z płachcie po tym czasie należy ściągnąć, resztę produktu wklepać w twarz, a maseczkę mającą konsystencję pasty należy zmyć i spłukać wodą. Następnie można nałożyć resztę kosmetyków stosowanych regularnie, takich jak tonik czy krem.

Maseczkom do twarzy można przypisać wiele korzyści. Główną ich zaletą jest jednak to, że dają natychmiastowe, widoczne efekty, więc idealnie sprawdzą się przed ważnym spotkaniem, gdy brakuje czasu. Jest wiele rodzajów maseczek do twarzy, więc można wybrać taką, która będzie wpływać pozytywnie na aktualne problemy cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *