Złoto w kosmetyce – zastosowanie i działanie

Osoby, które regularnie korzystają z zabiegów kosmetycznych w profesjonalnych salonach, doskonale zdają sobie sprawę, jak powszechne i cenione jest złoto w kosmetyce. Powszechne, ponieważ niezwykle skuteczne. 24-karatowe złoto stosowane w salonach kosmetycznych ma bardzo uniwersalne działanie, choć w zasadzie jego głównym zadaniem jest rozświetlenie skóry oraz zapobieganie procesom starzenia.

złoto w kosmetyce

W kosmetologii powszechne zastosowanie zyskało złoto koloidalne. Tworzy je zawiesina stworzona z najdrobniejszych cząsteczek złota i wody destylowanej. Warto nadmienić, że jest to całkowicie naturalna baza, która posiada dobroczynne właściwości poparte wieloma badaniami naukowymi.

Złoto w kosmetyce

Złoto jest od dawna stosowane przez Japonki, które jak wiadomo słyną z promiennej i zadbanej cery. Pokochała je także egipska piękność Kleopatra. Współczesna kobieta również może poczuć się wyjątkowo, ponieważ produkty i zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem złota kosmetycznego można wykonywać m.in. w salonach kosmetycznych.

O niezwykłych właściwościach złota stosowanego w kosmetyce opowiada również Pani Agnieszka Pęcherzewska, właścicielka prestiżowego salonu beauty Pepe Beauty z siedzibą w Katowicach:

Dobroczynne działanie 24-karatowego złota na skórę znane było już w czasach królowej Kleopatry. Luksusowa Maska skutecznie zwalcza oznaki starzenia się skóry, redukuje zmarszczki i płytkie bruzdy, wyraźnie ujędrnia skórę, nawilża i poprawia jej koloryt, a także sprawia, że skóra staje się gładka i miękka w dotyku. Przywraca również skórze utraconą witalność. Maski stosowane w naszym salonie zawierają w składzie 24-karatowe złoto, które ujędrnia, napina, rozświetla i koi skórę, złoto koloidalne, które napina zwiotczałą skórę i ujędrnia ją oraz kofeinę posiadającą właściwości nawilżające i poprawiające wygląd skóry.

Złoto w kosmetyce – zastosowanie

Choć mówi się, że kosmetolodzy zalecają preparaty ze złotem kosmetycznym głównie kobietom o cerze dojrzałej i zmęczonej, pozbawionej blasku, tak naprawdę złoto kosmetyczne może być stosowane przez każdego, kto tylko decyduje się na świadomą i przemyślaną pielęgnację skóry. Najczęściej jednak zabiegi z zastosowaniem złota polecane są osobom, które zmagają się z:

  • przesuszoną i odwodnioną skórą, która najczęściej właśnie w okresie letnim narażona jest na nadmierne przesuszanie, które wywoływane jest nie tylko przez promienie słoneczne, ale także np. działanie klimatyzacji,
  • zwiotczałą i zmęczoną skórą, powstałą w wyniku spadku wagi, przemęczenia, braku odpowiedniej ilości snu, stresu, nieodpowiedniej pielęgnacji,
  • z widocznymi przebarwieniami i zmianami trądzikowymi, bowiem kosmetyki ze złotem efektywnie leczą wszelkie zmiany trądzikowe,
  • z pierwszymi oznakami starzenia, zwłaszcza w okolicy ust, oczu i czoła.

Historia złota kosmetycznego

Złoto najczęściej kojarzone jest, nie bez powodu, z kruszcem, którego posiadanie świadczy o prestiżu i bogactwie. Jednak już w 1890 roku zostały udokumentowane przeciwgruźlicze i bakteriostatyczne właściwości złota przez niemieckiego lekarza i mikrobiologa Roberta Kocha. W 1935 roku francuski internista Jacques Forestier zastosował sole złota w walce z gruźlicą i reumatoidalnym zapaleniem stawów. Na przełomie 70. i 80. lat XX wieku zostały potwierdzone przeciwnowotworowe właściwości złota, a od kilkunastu lat wykorzystuje się je w leczeniu półpaśca, malarii, ostrej postaci astmy, a od niedawna prowadzone są nawet badania nad zastosowaniem złota w terapii osób dotkniętych wirusem HIV.

Najczęściej złoto kosmetyczne stosuje się w zabiegach pielęgnacyjnych na twarz i ciało. Ich zadaniem jest wygładzenie skóry i przywrócenie jej elastyczności. Efekt zabiegu widoczny jest niemalże natychmiast, dlatego też takie usługi często nazywane są „bankietowymi” i doskonale sprawdzają się na specjalne okazje. – dodaje właścicielka salonu Pepe Beauty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *