Suplementy diety na włosy, skórę i paznokcie. Które są najskuteczniejsze?

Piękne włosy, skóra i paznokcie to marzenie każdej kobiety. Wiele pań regularnie sięga więc po suplementy diety zawierające substancje wzmacniające i poprawiające kondycję tych struktur. Są one bardzo wrażliwe na braki substancji odżywczych, które szybko manifestują.

suplementy diety na włosy

  1. Trudna droga do pięknych włosów
  2. Piękne włosy, skóra i paznokcie

Wypadanie włosów, łamliwość paznokci czy obniżona jędrność skóry to przejawy niskiego poziomu witamin oraz mikro i makroelementów. Te może uzupełnić dobry suplement diety, bogaty w związki niezbędne dla zdrowia włosów, skóry i paznokci.

Trudna droga do pięknych włosów

Chcąc zadbać o kondycję włosów, wiele pań wykonuje liczne zabiegi pielęgnacyjne, uzupełnia kosmetyczkę o wcierki witaminowe, maski, odżywki lub sera, a także ogranicza używanie suszarki, lokówki czy prostownicy. To krok w stronę poprawienia kondycji włosów, jednak zbyt mały, aby móc cieszyć się piękną fryzurą. Zdrowe włosy są odżywione od środka, a więc konieczne jest wprowadzenie do diety składników, które uzupełnią niedobory w organizmie. Można je wyrównać, wprowadzając zmiany w diecie, a więc spożywać więcej warzyw strączkowych i produktów zbożowych z pełnego ziarna, świeżych owoców i warzyw, tłustych ryb morskich, migdałów, orzechów, chudego mięsa, nabiału czy pestek dyni i słonecznika. Jednak nawet wzbogacając swoją dietę o te składniki, można nie dostarczyć włosom tego, czego tak naprawdę potrzebują. Rozwiązaniem problemu jest dobry i sprawdzony suplement diety, który można kupić na stronie https://www.izielnik.pl/naturalne-suplementy-na-wlosy-skore-i-paznokcie. Może być to kompleks witamin, który zadba nie tylko o włosy, ale również skórę i paznokcie, lub jednoskładnikowy preparat wpływający na wzmocnienie włosów.

Piękne włosy, skóra i paznokcie

Wiele preparatów, które mają zapobiegać wypadaniu włosów, jest skutecznych również w walce z łamliwością i rozdwajaniem się paznokci oraz obniżoną jędrnością skóry, jej blednięciem lub szarzeniem. Te problemy są spowodowane nie tylko niedoborem składników odżywczych, ale również stresem oksydacyjnym, szybkim tempem życia, brakiem odpoczynku, niewłaściwą dietą lub niewystarczającą ilością aktywności fizycznej. Chcąc wpłynąć na stan skóry, włosów i paznokci, warto o siebie zadbać, odpoczywać i dostarczać do organizmu składniki zawarte w suplementach diety. Należą do nich głównie:

  • biotyna – niedobory biotyny odpowiadają za wypadające włosy i łamiące się paznokcie, dlatego jej regularne uzupełnianie ułatwi walkę o odzyskanie zdrowia tych struktur,
  • keratyna – odbudowuje strukturę włosów,
  • beta-karoten – ma wszechstronne działanie, ponieważ nie tylko przyspiesza opalanie skóry, ale również wspomaga pielęgnację skóry trądzikowej; wpływając na normalizację pracy gruczołów łojowych, znacznie ogranicza ryzyko pojawienia się wyprysków skórnych, a także ma pozytywny wpływ na pielęgnację włosów i skóry głowy, szczególnie w leczeniu łysienia plackowatego lub nadmiernego łojotoku.
  • witaminy A+E – to znane połączenie witamin, które kompleksowo wpływają zarówno na strukturę włosów, jak również skórę i paznokcie. Witamina A utrzymuje prawidłowy stan skóry, włosów i paznokci, natomiast witamina E jest antyoksydantem, który niweluje negatywny wpływ wolnych rodników;
  • pokrzywa – nie tylko w formie suplementów, ale również naparów z suszonych liści. Zawiera duże ilości witamin i minerałów, które są niezbędne do utrzymania zdrowych włosów, skóry i paznokci, w tym witaminy z grupy B i K, oraz magnez, krzem, potas, wapń i żelazo.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *