5 prezentów, które udowodnią najbliższym, że ich kochasz

Dawniej zupełnie inaczej postrzegałam miłość. Oczekiwałam zapewnień, doceniałam romantyczne gesty, lubiłam namacalne dowody w formie kwiatów, czekoladek, dedykowanych piosenek czy uroczych smsów. Tak było dawniej. Teraz mam własną rodzinę, która jest dla mnie wszystkim, i której chcę dawać wszystko, co najlepsze. Bo teraz definicja miłości uległa zmianie. Miłość to troska o innych, o ich zdrowie, dobre samopoczucie i szczęście. To właśnie w oparciu o tę nową definicję miłości postanowiłam przygotować prezentownik przedstawiający 5 prezentów, który być może którąś z was zainspiruje i pomoże wybrać najlepszy prezent dla najbliższych. 

5 prezentów

Rolki / Łyżwy

Kiedy byłam dzieckiem zawsze z niecierpliwością wyglądałam zimy. Wiedziałam, że na naszym boisku szkolnym pojawi się lodowisko, a ja przerwę świąteczną i ferie będę mogła spędzić poświęcając czas swojej ulubionej zimowej pasji – jeździe na łyżwach. Niestety nigdy nie miałam swoich łyżew, musiałam je wypożyczać, a jak wiadomo, te wypożyczane pozostawiały wiele do życzenia. Zawsze marzyłam, by dostać własne łyżwy. Moja córka latem nauczyła się jeździć na rolkach i jestem z niej niesamowicie dumna. Wiem, że w tym roku po raz pierwszy będę mogła zabrać ją na lodowisko. Nie chcę jednak, by korzystała z wypożyczanych łyżew chociażby ze względów higienicznych. Wiem, że to właśnie nowe łyżwy mogą mogą rozpalić w niej zamiłowanie do tego zimowego szaleństwa.

Dlaczego warto jeździć na łyżwach? Łyżwiarstwo wzmacnia wydolność organizmu, wzmacnia także mieśnie nóg, poprzez płynny ruch odciąża kostki i stawy, poprawia samopoczucie i oczywiście jest znacznie lepszą formą spędzania czasu niż siedzenie przed komputerem czy telewizorem.

Znalazłam idealne łyżwy, które … uwaga! mają regulowaną i wymienną płozę, dzięki czemu swobodnie można przerobić je na rolki, a dzięki regulacji wkładki łyżwy rosną razem ze stopą i swobodnie można ich używać przez kilka lat. A więc jednorazowy świąteczny zakup staje się praktycznym prezentem, który pozwoli nam na aktywne spędzanie czasu przez cały rok. Rolki regulowane z wymienną płozą na łyżwy to doskonały prezent zarówno dla dziewczynki jak i chłopca, a nawet dla dorosłych, jeśli kogoś z twojej rodziny pasjonuje taka forma spędzania czasu.

Kije trekkingowe

Kilka lat temu sprezentowaliśmy sobie dwie pary kijków trekkingowyc. Decydując się na ich zakup należy dowiedzieć się, jak wybrać te właściwie, np. kije powinny być dobrane do wzrostu osoby, która będzie z nich korzystała. Przed ich użyciem warto także obejrzeć film instruktażowy (koniecznie nagrany przez profejsnonalnego trenera), z którego dowiesz się, jak wygląda prawidłowa technika ich używania. Już po pierwszym spacerze-treningu przekonałam się na ile partii ciała wpływają takie kije i jak wiele mięśni jest zaangażowanych.

Zakup naszych kijków podsunął nam pomysł na prezent dla teściów. Mojej teściowej lekarz zalecił spacery w ramach rehabilitacji. Kije trekkingowe okazały się strzałem w dziesiątkę. Choć początkowo teściowa wstydziła się z nimi spacerować, by nie wzbudzać zainteresowania i nieprzychylnych komentarzy sąsiadów, w końcu przemogła się, a dziś (rok później) na długie spacery z kijami wybiera się w towarzystwie dwóch sąsiadek, które dały się zarazić miłością do trekkingu. Warto też rozpatrzyć zakup kijków do nordic walkingu lub dowiedzieć się, które będą lepsze.

Poduszka do masażu

Chyba każdy ma w rodzinie osobę, któraprowadzi siedzący tryb życia i bezustannie narzeka na bóle pleców. Kilka lat temu w okresie świąt jechałam na spotkanie z przyjaciółką, którą znałam wyłacznie online, ale była do znajomość wieloletnia, aż w końcu zdecydowałyśmy się na przeniesienie jej do reala. Koleżanka opowiadała mi o wypadku samochodowym, w którym wiele lat temu wzięła udział i bólu kręgosłupa, który towarzyszy jej od tamtej pory. Jadąc na spotkanie uznałam, że miłym gestem będzie zakup jakiego upominku i zdecydowałam się właśnie na poduszkę do masażu. Kiedy po spotkaniu wróciłam do domu otrzymałam wiadomość “Justyś, płaczę ze wzruszenia i ze szczęścia. Pierwszy raz od niepamiętam kiedy nie bolą mnie plecy“. Bardzo chwyciło mnie to za serce. Mogłam jechać z butelką wina, mogłam kupić książkę, kosmetyki, cokolwiek. Pomyślałam o jej zdrowiu i lepszym samopoczuciu i to było najlepsze, co mogłam dać bliskiej osobie.

Poduszka do masażu działa rehabilitacyjnie, wpływa pozytywnie na ból pleców, służy jako natzędzie do ćwiczeń mięśni na ogół trudnych do wzmocnienia, usuwa napięcie mieśni oraz redukuje stres. Świetnie sprawdzi się w przypadku osób spędzających wiele godzin w pozycji siedzącej.

Kamera sportowa

To idealny prezent dla męża. Jeśli jest miłośnikiem nowinek technologicznych, ale ma także pasję związaną z aktywnością fizyczną, czas by zaczął dokumentować swoje wyczyny. Kamera sportowa to doskonały multimedialny pamiętnik, który można wykorzystać na wiele sposobów, chociażby w celu założenia swojego kanału i dzielenia się swoją pasją. Moze być także rodzinną kroniką z wypadów rodzinnych, zaczynając od rowerowych wypadów za miasto po wakacje w górach. Urządzenie pobudza kreatywność i zachęca do planowania kolejnych wycieczek i spędzania aktywnie czasu. Rozdzielczość nagrania z takiej kamery jest full HD, a  wodoszczelna obudowa umożliwia zastosowanie kamery pod wodą oraz na śniegu, a także zejście z nią na głębokość nawet do 30 metrów.

Wiszący fotel do relaksu

Dobre samopoczucie zapewnia nie tylko zdrowa dieta czy aktywność fizyczna, ale także odpowiednia dawka relaksu. A ten zapewnić może nic innego jak podwieszany fotel. Jeśli tylko, ktoś z twoich najbliżyszch posiada ogród czy taras, bez cienia wątpliwości powinnaś zdecydować się na wiszący fotel do relaksu.

Fotel jest prosty w montażu, a więc jeśli raz zostanie zamontowany hak na tarasie powieszenie fotela będzie trwało dosłownie chwilę. Dzięki temu będzie można korzystać z niego nawet jesienią czy zimą pijąc gorącą kawę, herbatę z imbirem czy kakao. Zdrowie i odpoczynek nie będą możliwe jeśli będziemy mieć wciąż zaprzątniętą głowę problemami. Kilka minut przed snem spędzonych w fotelu zapewni znacznie prostsze zasypianie i lepsze samopoczucie. A przecież na dobrym samopoczuciu najbliższych najbardziej nam zależy!

Szukając prezentów warto skorzystać także z promocji świątecznych, które zawierają bardzo szeroką gamę produktów, a zarazem pomagają nam dokonać wyboru właściwego prezentu.

Życzymy swoim najbliższym ZDROWIA, podarujmy więc im odrobinę swojej troski i motywacji, by jeszcze bardziej o nie zadbali, by zdrowie nie opuszczało nas nie tylko w święta, ale przez cały rok. 

7 komentarzy

 1. łyżwy uwielbiam bardziej niż rolki, może to dziwne, ale uwielbiam całą aurę jeżdzenia na łyżwach, to zimno, czasami pruszący śnieg, a potem gorąca herbata z imbirem 🙂

  1. Author

   Jeśli tata lubi spacery lub ma je w zaleceniach lekarza to prezent na pewno będzie trafiony 🙂

 2. Uwielbiam łyżwy… Ale sądzę, że okazywanie miłości prezentami to bardzo indywidualna sprawa i nie każdemu może się przydać np. poduszka do masażu czy kamera 🙂 niemniej jednak można się zainspirować, a tekst jest fajny 🙂

  1. Author

   oczywiście masz rację. Jeśli dziecko nie lubi jeździć na łyżwach czy rolkach, nie sądzę, by uszczęśliwił je taki prezent 🙂

 3. Taki wiszący fotel marzy mi się od dawna, jednak obawiam się o nasze podwieszane sufity, które mogą runąć pod moją masą 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *