Jak zmotywować się do aktywności fizycznej w domowym zaciszu?

Aktywność fizyczna ma rzeczywisty i bardzo duży wpływ na kondycję oraz ogólny stan zdrowia całego ciała, a także zachowanie świetnego samopoczucia. Nawet podczas najprostszych i teoretycznie mało wymagających ćwiczeń w ciele wytwarzają się endorfiny, a mięśnie są pobudzane do pracy. Współcześnie, gdy każda osoba musi codziennie zmagać się z licznymi zobowiązaniami oraz obowiązkami domowymi czasem może brakować chęci i czasu na ruch. Dlatego też świetnym rozwiązaniem jest wykonywanie pewnych prostych, krótkich i niewymagających treningów we własnym mieszkaniu. Potrzebna jest do tego mata do jogi oraz plan na zestaw ćwiczeń, które pozwolą nieco się zmęczyć i zadbać o własne ciało oraz głowę.

mata do jogi

Wybór ćwiczeń

Najważniejsze jest dopasowanie treningu do własnych potrzeb oraz możliwości. W przypadku osób, które nigdy wcześniej nic nie trenowały nie będzie najlepszym pomysłem rozpoczęcie od intensywnych i długich zestawów. W takich przypadkach najważniejsze jest rozpoczęcie od niewielkich zmian i lekkich aktywności. Mata do jogi w kącie pokoju może świetnie sprawdzić się zarówno podczas wykonywania zestawu najprostszych asanów, jak i ćwiczeń rozciągających. Pierwsze tygodnie powinny polegać głównie na wprowadzaniu aktywności do swojej codzienności, aby nauczyć się poświęcania wolnego czasu na ruch i wyrobić w sobie zdrowy nawyk. Ćwiczenia można wykonywać na podstawie własnego doświadczenia układając w głowie całe sekwencje lub też korzystać z gotowych planów znajdujących się w sieci internetowej lub specjalistycznych poradnikach. Zdecydowanie najważniejsze jest zachowanie regularności w aktywności fizycznej, a niekoniecznie ostateczny wybór rodzaju ćwiczeń.

Jak znaleźć w sobie motywację?

Zdecydowanie największe trudności można mieć z odnalezieniem w sobie motywacji do regularnych ćwiczeń. Przede wszystkim najważniejsze jest dopasowanie rodzaju aktywności do swoich możliwości. Stawianie sobie zbyt wysokiej poprzeczki może być powodem szybkiej rezygnacji oraz dużej frustracji. Ponadto warto określić cel, którym powinno być świetne samopoczucie i dobra kondycja oraz zdrowie całego ciała. Bardzo pomocne jest również zakupienie pięknych akcesoriów, takich jak mata do jogi w ciekawym wzorze oraz komfortowe ubrania sportowe. Z pewnością ćwiczenie w ładnych ciuchach i na wygodnej oraz pięknej macie do jogi jest przyjemniejsze od wykonywania intensywnych treningów na zimnej podłodze w wyciągniętych i starych dresach, które wyglądają nieciekawie po wielu latach noszenia oraz prania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *