Potrzebujesz łóżko rehabilitacyjne? Wynajmij je!

Kiedy nagle dotyka poważna choroba, bądź doznaje się urazu w wyniku wypadku, niekiedy istnieje potrzeba posiadania w domu łóżka rehabilitacyjnego. Jest to nie tylko wygoda powrotu do zdrowia, ale przede wszystkim pomoc w odzyskaniu utraconej sprawności. W wyniku choroby czy urazu, które dobrze rokują i mogą ustąpić po upływie paru miesięcy, posiadanie łóżka rehabilitacyjnego jest krótkotrwałe. Jeśli zaś sprawuje się opiekę nad osobą długotrwale leżącą, warto takie łóżko nabyć na dłuższy termin. Istnieją na rynku firmy, które zajmują się wynajmem łóżek. Dlaczego warto je zapewnić osobie tego wymagającej?

łóżko rehabilitacyjne

Łóżko rehabilitacyjne- komfort dla osoby chorej i leżącej

Szczególne znaczenie dla dobrego samopoczucia i odzyskiwania sprawności ruchowej ma użytkowanie specjalistycznego sprzętu medycznego, do którego należy zaliczyć łóżko rehabilitacyjne. Jest tak skonstruowane, aby zapewnić opiekunom bardzo dobry dostęp do pielęgnacji chorego oraz jego rehabilitacji. Ważny jest również aspekt bezpieczeństwa, szczególnie dla osób w podeszłym wieku, które bez odpowiedniego zabezpieczenia mogą spaść ze zwykłego łóżka. Łóżko rehabilitacyjne jest indywidualnie dobierane do pacjenta, jego:

  • wzrostu,
  • wagi,
  • schorzenia
  • sprawności ruchowej.

Łóżko rehabilitacyjne inaczej medyczne, ma za zadanie ułatwić choremu wyzdrowienie bądź poprawę komfortu życia.

Indywidualnie dobrane łóżko rehabilitacyjne do osoby chorej

Na rynku dostępne są różnego rodzaju łóżka rehabilitacyjne. Jeśli ma się wątpliwości, które będzie odpowiednie, warto porozmawiać ze specjalistami z firmy np. Beck-Orto, która zajmuje się sprzedażą bądź wynajmem łóżek medycznych. Wymienione powyżej kryteria doboru łóżka do chorego, powinny obejmować również wygodny dostęp dla opiekuna podczas pielęgnacji oraz dla fizjoterapeuty podczas zabiegów. Zwrócić uwagę warto na szerokość łóżka i dodatkowe akcesoria:

  • materac antyodleżynowy,
  • dosuwany stolik dla wygody spożywania posiłków, czytania,
  • stojak na kroplówki,
  • barierki boczne,
  • drabinki i wysięgniki,
  • koła z blokadami.

Łóżko rehabilitacyjne powinno być przemyślanym wyborem, tak samo jak kwestia kupna czy jego wynajmu. Co warto wziąć pod uwagę?

Kupno czy wynajem łóżka rehabilitacyjnego?

Przed decyzją warto przemyśleć w pierwszej kolejności to, ile czasu będzie potrzebne korzystanie z łóżka medycznego. Każda opcja posiada zalety w zależności od potrzeb. Wynajem jest opłacalny wówczas, kiedy posiada się wiedzę, na jaki konkretny termin potrzeba będzie łóżka. Koszt wypożyczenia rozkłada się na kilka miesięcy, więc nie odczuwa się jednorazowego znacznego upływu gotówki jak przy kupnie. Podczas wynajmu nie trzeba się martwić o awarię, bo ma się gwarancję serwisu. Zaleta kupna łózka medycznego jest posiadanie go na własność w terminie, który nie można określić oraz możliwość państwowego dofinansowania.

Łóżko rehabilitacyjne to zapewnienie choremu komfortu podczas chorowania i powrotu do zdrowia. Dzięki możliwości wynajmu posiadanie łóżka medycznego jest dostępniejsze, dzięki czemu chory może w lepszych warunkach dochodzić do siebie w domowym zaciszu.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *