Skóra pełna blasku. Jak dzięki diecie poprawić wygląd skóry?

Dieta w naszym życiu pełni kluczową rolę. Wplywa na nasze zdrowie, kondycję, samopoczucie i wygląd. Zła dieta uwidacznia się nie tylko w odkładających się kilogramach. O niewłaściwym odżywianiu informuje nas także nasza skóra. Książka “Skóra pełna blasku” Karen Fischer to doskonały poradnik, który udowodni jak wielkie znaczenie dla naszej skóry ma odpowiednia dieta i jak zadbać o to, by móc cieszyć się cerą pełną blasku?

Jakiś czas temu zainteresowałam się książką, która została okrzyknięta hitem wśród blogerek kosmetycznych za oceanem. Jej autorka jest dyplomowaną dietetyczką i członkinią Australijskiego Stowarzyszenia Medycyny Tradycyjnej (ATMS- Australian Traditional Medicine Society). Jej książka “The Healthy Skin Diet” w 2008 roku zdobyła nagrodę w kategorii Najlepsza książka o zdrowiu, odżywianiu albo książka o diecie przyznawaną przez Australian Food Media Awards. Poradnik “Skóra pełna blasku” to już piąta jej książka.

 skó

Skóra pełna blasku Karen Fischer

Książka “Skóra pełna blasku” to zbiór niezbędnych informacji, dzięki którym poznajemy potrzeby naszej skóry. Dzięki niej dowiadujemy się, które czynniki wpływają pozytywnie na stan naszej skóry, a które wywierają na nią negagatywny wpływ.

Poza wiedzą niezbędną do wyeliminowania zasadniczych błędów zagrażających naszej skórze, książka zawiera także 14-dniowe przykładowe menu, dla osób z objawami starzejącej się skóry. Pierwszym etapem diety jest detoksykacja organizmu (trwa 3 dni). Oczyszczanie organizmu polega na spożywaniu wyłącznie pokarmów o właściwościach zasadowych, co zintensyfikuje proces detoksykacji wątroby, wydalania z organizmu niepożądanych związków chemicznych i oczyszczenia układu trawiennego.

Program 28-dniowej diety odmładzającej, o którym mowa w książce składa się z dwóch 14-dniowych cykli, a więc podane menu powinno być powtórzone.

Książka “Skóra pełna blasku” zawiera 60 przepisów z podziałem na marynaty, dresingi, przekąski, napoje, śniadania, obiady i kolacje. Można odnaleźć między innymi przepis na zupę warzywną z grzybkami shitake, sałatkę z komosą ryżową i nasionami granatu, szaszłyki z kurczakiem i oregano czy smoothie z bananem, sokiem z cytryny i wodą kokosową.

Poradnik zawiera także listę zakupów uwględniającą wszystkie składniki, z których przygotowane zostało 28-dniowe menu oraz najczęściej zadawane pytania dotyczące programu.

Dlaczego warto mieć tę książkę?

  • proces starzenia jest nieuniknony. Każdy z nas prędzej czy później odczuje zmiany jakie funduje nam czas. Możemy jednak spowolnić te zmiany, a program opisany w książce uczy jak dbać o skórę i ciało, bo przygotowana dieta wspomaga cały organizm.
  • gotowe rozwiązanie opracowane przez specjalistę. Nauczyliśmy się czerpać wiedzę z internetu. Diagnozujemy schorzenia i wybieramy bez żadnych medycznych konsultacji leczenie. Sięgamy po kilka metod na raz opisanych na wielu stronach, nie zastanawiając się, czy na pewno one ze sobą współgrają. Poradnik zawiera gotowy plan żywieniowy wraz z omówieniem efektów, które dzięki niemu osiagniemy. Zawiera również alternatywne rozwiązania, które na pewno nie zaszkodzą organizmowi.
  • niebanalne przepisy na każdą kieszeń. W książce znajduje się kilkadziesiąt przepisów, prostych w wykonaniu, którymi można zaskoczyć swoją rodzinę i najbliższych. Zdrowa żywność nie musi być nudnym, pozbawionym smaku posilkiem. Przekanają się o tym wszyscy ci, którzy przyjrzą się bliżej omówionemu jadłospisowi.
  • wiedza, która zaowocuje. To jedna z tych, książek, której przeczytanie nie pójdzie na marne. Zwiększając swoją świadomość, jesteśmy w stanie zapobiec wielu dolegliwościom oraz spowolnić procesy, które wydawać by się mogło są nie do zatrzymania.

Książka “Skóra pełna blasku. Program 28-dniowej diety, która odmładza cerę i pomaga zwalczyć cellulit” w najniższej cenie dostępna jest TUTAJ.

skóra pełna blasku

6 komentarzy

  1. Ostanio mam czytelniczego lenia, ale ta książkę chętnie bym przeczytała. Ciekawe jestem czy przepisy są praktyczne i nie będę musiała szukać składników we wszystkich okolicznych sklepach…

  2. Dieta to podstawa zdrowej skóry i staram się dbać o nią również od wewnątrz. Bardzo przydatne porady z ksiązki, na pewno wielu osobom się przydadzą. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *