Mówi się, że odnalezienie punktu G (najwrażliwsza strefa erogenna na ciele) jest kluczem do seksualnego spełnienia. Nie tylko kobiety, które dopiero rozpoczynają współżycie zastanawiają się, jak znaleźć punkt G i w jaki sposób go szukać, niekiedy borykają się z tym również kobiety doświadczone, lecz z mniejszą ilością szczęscia.
Zanim jednak zaczniemy poszukiwania magicznego punktu G, warto dowiedzieć się czym on jest, jaki ma wpływ na jakość współżycia i dlaczego tak bardzo zależy nam na tym, by go odkryć.
Co to jest punkt G?
Punkt G po raz pierwszy został opisany w 1957 roku przez niemieckiego lekarza Ernsta Gräfenberga, a nazwa wywodzi się właśnie od pierwszej litery jego nazwiska (co nastąpiło nieco później). Jednak dopiero opublikowane na początku lat osiemdziesiątych XX wieku wnioski Johna Perry i Beverly Whippe dostarczyły silniejszych dowodów istnienia punktu G.
U kobiety za punkt G uznano wypukły obszar na przedniej ścianie pochwy o powierzchni 1 cm kwadratowego. Ma nieco odmienną strukturę niż reszta ścianek pochwy. Zazwyczaj zlokalizowany jest około 4-5 centymetrów od wylotu, czyli mniej więcej w 2/5 głębokości pochwy. Stanowi on niezwykle wrażliwą strefę erogenną. Prawdopodobnie wynika to z unerwienia przez tzw. nerw sromowy. Według innych teorii, stymulacja punktu G prowadzi do pobudzania cewki moczowej. Niemniej, nie zmienia to faktu, że punkt G ma kluczowe znaczenie w zdolności osiągania orgazmu pochwowego.
Jak znaleźć punkt G?
W poszukiwaniu punktu G można posłużyć się palcem, który jest najbardziej czułym narzędziem badawczym. Nie podlega jednak wątpliwości, że również penis czujący się w pochwie, jak ryba w wodzie może zakończyć eksplorację sukcesem. Posłużyć się można również wibratorem lub innym przedmiotem (bezpiecznym w użyciu) o fallicznym kształcie. Używając w poszukiwaniach palca, należy pamiętać, by był lekko ugięty i opuszkiem skierowany do przedniej ścianki pochwy. Taki właśnie kształt ma Deep Fantasy, który poza precyzyjnemu kształtowi przeznaczonemu do stymulacji punktu G, posiada dodatkowo ruchome masujące wypustki na samym szczycie główki, wyposażone w trzy różne typy fal.
O odkryciu punktu G i stymulacji go decyduje również odpowiedni dobór pozycji seksualnych (na łyżeczkę, na misjonarza, na jeźdźca), bo z racji tego, że punkt G znajduje się na przedniej ściance pochwy, należy wybierać takie pozycje, które zapewnią silniejszy nacisk penisa na te właśnie okolice.
Warto jednak pamiętać, by nie patrzeć na seks z technicznego czy mechanicznego punktu widzenia. Język miłości zna wiele bardziej subtelnych form wyrazu. Choć punkt G jest źródłem większych doznań, nie należy traktować go jako wyznacznik satysfakcji.
albo nie udało mi się go znaleźć, albo jest przereklamowany 🙁
Bardzo rzetelny wpis i konkretne informacje. super.
dziękuję. dla niektrych to temat tabu. zupełnie niepotrzebnie. Uważam, że powinno się edukować i uświadamiać
no proszę, sporo ciekawego się dziś dowiedzialam
dobrze, że do ciebie trafiłem 🙂
brawo za ten artykuł