Nuud Antiodorant – naturalny sposób na nieprzyjemny zapach potu

Pocenie się jest naturalną czynnością fizjologiczną. Pot przede wszystkim pełni funkcję termoregulacyjną. Pocąc się ochładzamy ciało, jednocześnie oczyszczając organizm z zalegających w nim toksyn.  O ile pot jest tolerowany w siłowni czy saunie, tak we wszystkich innych okolicznościach budzi raczej nieprzyjemne skojarzenia. Dlatego walczymy z nim na wszystkie sposoby. Jednak nie tylko sam pot jest problemem, a wywoływany przez niego nieprzyjemny zapach. I tu z pomocą przychodzi Nuud Antiodorant – naturalny sposób na nieprzyjemny zapach potu, o którym za chwilę. 

Nuud Antiodorant - naturalny sposób na nieprzyjemny zapach potu

Pot i jego nieprzyjemny zapach

Pot wydzielany przez każdego człowieka to istotny element gospodarki cieplnej organizmu. Należy pamiętać, że świeży pot jest bezwonny, nieprzyjemny zapach potu powodują bakterie wchodzące w reakcję z potem (pot w połączeniu ze złuszczonym naskórkiem stanowi dla bakterii idealną pożywkę). Na zapach potu wpływa dieta, ilość spożywanych płynów, czy stany chorobowe.

Pot o zapachu acetonu może wskazywać cukrzycę, pot o zapachu amoniaku może sygnalizować zaburzenia funkcji nerek, pot o zapachu świeżej wątróbki sygnalizuje niewydolność wątroby, pot o zapachu nieświeżego piwa może świadczyć o gruźlicy, pot o zapachu świeżego chleba może być objawem duru brzusznego, pot o zapachu rybim pojawia się w przebiegu trimetyloaminurii (zespół odoru rybnego – rzadkie zaburzenie metaboliczne powodujące niedobór w produkcji enzymu FMO3), zaś pot o mysim zapachu – w fenyloketonurii (gromadzenie się w organizmie nadmiaru aminokwasu fenyloalaniny).

Naturalny sposób na nieprzyjemny zapach potu

 • picie dużej ilości wody – woda wypłukuje toksyny z naszego organizmu i go oczyszcza, pot staje się mniej zanieczyszczony, a jego zapach mniej przykry.
 • depilacja – niedepilowane pachy nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale także powodują osadzanie się na włosach grzybów i bakterii –  podstawowych przyczyn brzydkiego zapachu potu.
 • aloes – to remedium niemalże na wszystkie dolegliwości. W przypadku nadmiernej potliwości, wystarczy niewielką ilość żelu umieścić na skórze pach. Aloes działa bakteriobójczo, nie trzeba się więc obawiać nieprzyjemnego zapachu potu.
 • szałwia – przemywanie pach naparem z szałwii tuż po kąpieli ma zbawienne działanie w przypadku nieprzyjemnego zapachu potu.

Nuud Antiodorant

Nuud Antiodorant – przełom w walce z nieprzyjemnym zapachem potu

Pocenie się jest naturalną funkcją organizmu, ingerowanie w ten proces i zaburzanie go poprzez zmniejszanie potliwości lub blokowanie porów różnego rodzaju specyfikami w rezultacie może prowadzić do różnego rodzaju stanów chorobowych.

Nuud Antiodorant to produkt, który łączy zalety dezodorantu i antyperspirantu. Jego zadaniem jest eliminacja nieprzyjemnego zapachu potu, a nie blokowanie czy hamowanie potliwości. To przecież nieprzyjemny zapach potu powoduje dyskomfort. Nuud Antiodorant  zawiera mikrocząsteczki srebra odpowiedzialne za neutralizację bakterii, które są odpowiedzialne za powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Pozostałymi składnikami produktu, który pokocha każda skóra są naturalne olejki: kokosowy, migdałowy i rycynowy. Doskonale sprawdza się również u osób o bardzo wrażliwej skórze. 

Opakowanie 15ml produktu Nuud Antiodorant wystarcza na 6 tygodni. Jak to możliwe? Nie trzeba stosować go codziennie, by czuć się komfortowo, czyli nie czuć zapachu potu. Niezależnie od tego jak aktywny tryb życia prowadzimy. Nuud Antiodorant stosuje się 1-3 razy w tygodniu,

nuud

Dlaczego warto stosować Nuud Antiodorant?

 • bezpieczny skład – nie zawiera rakotwórczego aluminium, parabenów, alkoholu, soli ani żadnych chemikaliów.
 • wegańska formuła – nie posiada żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Z powodzeniem może być stosowany przez wegan.
 • dyskrecja – nie brudzi, nie pozostawia plam na ubraniach ani na ciele, nie posiada zapachu. Swobodnie można używać swoich ulubionych perfum.
 • przyjazny środowisku – tubka produktu została wykonana z bioplastiku pozyskanego z trzciny cukrowe, zaś opakowanie, wyprodukowane z niebielonego kartonu FSC, jest całkowicie biodegradowalne.

Nuud Antiodorant – podsumowanie

Nie wiem, czy byłabym w stanie znaleźć jakąkolwiek wadę produktu, nawet jeśli bardzo bym się uparła. Nuud Antiodorant skutecznie eliminuje zapach potu. Jest bardzo wydajny, ale najważniejsze jest dla mnie to, że jest całkowicie bezpieczny dla organizmu. 

14 komentarzy

 1. O tych naturalnych sposobach nie wiedziała, a jeżeli chodzi o produkt też go nie znałam, wygląda na warty przetestowania 🙂

  1. Author

   Zdecydowanie warty przetestowania, a jeśli chcesz zgłębić temat naturalnych metod, to polecam temat, bo ja wypisałam zaledwie kilka, a jest ich znacznie więcej.

 2. wiedziałam aloesowy maniaku, że będziesz musiała o nim wspomnieć 😀 😀 😀

  1. Author

   Jak ty mnie dobrze znasz 😀 😀 😀 😀 weź przykład ze starszej siostry i sama w końcu zacznij je hodować 😀 😀 😀

 3. Jasno i klarownie wymieniłaś zalety produktu. Wygląda na to, że naprawdę warto go kupić. Zastanawia mnie tylko, czy ma jakieś wady?

  1. Author

   Mój pies odkrył wadę. Próbował mi wszamać razem z opakowaniem. Ej no serio, produkt mi teraz wycieka przez dziurki w tubce zrobione jego ostrymi ząbkami. A tak już całkiem na poważnie. Produkt nie uczula, jest skuteczny, z dobrym składem, cenę ma w miarę przystępną. Musisz wypróbować, by upewnić się, że nie ma wad 😀

 4. Zaintrygowałaś mnie tymi zapachami potu sygnalizującymi różne schorzenia. Muszę zgłębić temat. Co do produktu, cóż, sama odeszłam jakiś czas temu od antyperspirantów, bo moja skóra nie reagowałą na nie zbyt dobrze i może faktycznie czas na wprowadzenie czegoś zdrowszego dla organizmu.

  1. Author

   wypróbuj raz, a już nie sięgniesz po nic innego 🙂

 5. Ostatnio zasadziłam aloes, wiedziałam, że na coś się przyda :D. Co do produktu to już samo opakowanie wygląda pięknie, że chciałoby się spróbować. Będę musiała wypróbować 🙂

  1. Author

   produkt szczerze polecam 🙂 i miło wiedzieć, że wśród odwiedzających mój blog są osoby, które podobnie jak ja uwielbiają aloes 😀 😀

 6. Aloes moja siostra też hoduje i używa na wszystko! Nie powiem ale jej cera zdecydowanie jest lepsza!
  Jestem naprawdę zainteresowana Nuud Antiodorant, jak również ciekawa dlaczego jedynie jeden raz lub trzy razy w tygodniu powinno się go używać? Dlaczego nie codziennie?

 7. no proszę. lubię do ciebie czasami zaglądać, bo dowiaduję się właśnie o takich perełkach 🙂

  1. Author

   lubię kiedy czasami do mnie zaglądasz i dowiadujesz się o perełkach wartych uwagi 🙂

 8. z tego co widzę produkt naprawde wart uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *