Ręcznie wyrabiane mydła Cherry Soap. Arbuzowe i śliwkowe

O mojej fascynacji naturalnymi kosmetykami wspominałam niejednokrotnie. Jeśli pamiętacie, we wpisie Kosmetyki naturalne DIY. Encyklopedia wiedzy dla laika i eksperta prezentowałam wam nawet książkę, zawierającą przepisy na naturalne kosmetyki. O tym, co i z jakim skutkiem udało mi się zrobić, opowiem innym razem. Dziś chcę zaprezentować wam ręcznie wyrabiane mydła Cherry Soap, wytwarzane w małej rodzinnej manufaktrze, które w ostatnim czasie moja skóra wprost pokochała.

ręcznie wyrabiane mydła cherry soap

Coraz częściej można dostrzec w drogeriach kobiety śledzące skład produktów. Nie idziemy już tak często z falą promocji czy skutecznej reklamy w telewizji. Świadomie podejmujemy decyzje o wyborze produktów, rozważnie dobieramy kosmetyki analizując ich skład. Zmuszamy tym samym światowe koncerny do eliminowania szkodliwych składników, a małym rodzinnym manufakturom zapalamy zielone światło dając do zrozumienia, że jest popyt na naturalne kosmetyki.

Zanim przejdę do omówienia konkretnych mydeł, chciałabym podsumować i przypomnieć, jakie jest ich przeznaczenie. Oczywiście każdy z nas doskonale wie, do czego służy mydło, ale w gwoli formalności… głównym zadaniem mydła jest oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, oraz usunięcie tłuszczu z jej powierzchni.

Warto wspomnieć, że piana w kosmetykach ma znaczenie wyłącznie psychologiczne, bowiem wydaje nam się, że jej brak może wskazywać na niedostateczną ilość użytego środka myjącego i konieczność powtórzenia mycia, a tak naprawdę nie wpływa ona na samo oczyszczanie.

cherry soap

Ręcznie wyrabiane mydła Cherry Soap

W ofercie Cherry Soap znajdują się m.in. mydła tymiankowe, czekoladowe, truskawkowe, waniliowe, wiśniowe i miętowe. Ja zdecydowałam się na mydełko arbuzowe i śliwkowe i za chwilę wytłumaczę dlaczego.

Warto wspomnieć, że mydła Cherry Soap są zimnoprocesowe, a więc ich składniki nie zostały poddane obróbkom cieplnym, a co za tym idzie, nie utraciły przez to swoich wartości i właściwości. Są wyrabiane ręcznie i zawierają wyłącznie naturalne składniki.

Mydełko arbuzowe w swoim składzie zawiera oliwę z oliwek, olej kokosowy, olej arbuzowy, olej palmowy ekologiczny, olej rycynowy, olej z ryżu, masło mango, aromat kosmetyczny, i naturalne barwniki. Przeznaczone jest do skóry suchej. Mydło zawiera nasiona truskawek, które pełnią funkcję naturalnego, delikatnego peelingu. Ze względu na właściwości peelingujące stosuję je 2-3 razy w tygodniu, częstsze ścieranie martwego naskórka nie jest wskazane. Stosuje je również do mycia twarzy. Mydełko nie powoduje podrażnień ani stanów alergicznych. Ma niesamowity zapach. Jest bardzo wydajne.

mydełko arbuzowe

Mydełko śliwkowe w swoim składzie zawiera oliwę z oliwek, olej kokosowy, olej śliwkowy, olej palmowy ekologiczny, masło mango, masło shea, olej jojoba, olej awokado, olej rycynowy, wosk pszczeli, aromat kosmetyczny i naturalne barwniki. Również jest przeznaczone do skóry suchej. Używam go na co dzień. Doskonale sprawdza się w przypadku mojej skóry, jak i skóry mojego dziecka. Nie powoduje podrażnień, nie wywołuje alergii. Ma bardzo przyjemny zapach.

Podkreśliłam, jakie jest zadanie mydła, by przypomnieć, a może nawet uzmysłowić, jak ważną rolę pełni w odpowiedniej pielęgnacji skóry i dlaczego warto poświecić więcej uwagi przy jego zakupie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *