Na jakie nieinwazyjne zabiegi warto się zdecydować, odwiedzając klinikę urody?

Wiele osób uważa, że wizyta w salonie urody musi wiązać się z przeprowadzeniem inwazyjnych zabiegów. Tymczasem okazuje się, że nie końca jest to prawda. Kliniki urody mają co prawda w swojej ofercie zabiegi, które wykonać może jedynie lekarz bądź doświadczony kosmetolog, jednak zadbać o swoją urodę można również nie ingerując zbytnio w naturę. Na jakie nieinwazyjne zabiegi warto się zdecydować?

Masaż dla relaksu

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo nasz wygląd związany jest z samopoczuciem. Osoby wypoczęte i zrelaksowane wyglądają o wiele młodziej niż ci, którzy żyją w ciągłym stresie. Okazuje się więc, nie potrzeba specjalistycznych preparatów, ani co gorsza, skalpela, aby nieco odmłodzić wygląd swojej skóry. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni dla siebie masaż, na przykład taki, który wykonywany jest za pomocą kijków bambusowych. Z jego dokładnym opisem można zapoznać się na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/masaze/masaze-relaksacyjne/masaz-kijkami-bambusowymi. Co ważne, masaż może nie tylko pomóc nam się zregenerować, ale również pobudzić nasz organizm, a szczególnie przemianę materii, do pracy. Dzięki temu masaże wspomagają proces odchudzania czy walki z cellulitem.

Zabiegi na dłonie i stopy

Manicure i pedicure warto wykonywać regularnie, także w sezonie zimowym. W salonie urody możemy zafundować swoim dłoniom i stopom prawdziwe SPA. Bardzo ważny jest bowiem nie tylko wygląd paznokci, ale również ogólna kondycja skóry. O odpowiednie nawilżenie dłoni, a także regularne złuszczanie naskórka powinny szczególnie zadbać osoby, które pracują fizycznie bądź wykonują wiele obowiązków domowych. Zapracowane dłonie zasługują bowiem na odpoczynek i regenerację. Zrogowaciały naskórek warto również usuwać na stopach. Po przeprowadzeniu podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, można przejść do malowania paznokci. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na manicure tradycyjny, hybrydowy czy coraz bardziej popularny tytanowy, osiągniemy pożądane efekty. Warto jednak pamiętać, że manicure tytanowy oraz hybrydowy jest znacznie trwalszy od tradycyjnego.

Jak oczyścić skórę twarzy?

Dogłębne oczyszczanie skóry twarzy, a tym samym usuwanie niedoskonałości, wydaje się być niezwykle ryzykowne. Faktem jest bowiem, że skóra w tych okolicach jest bardzo delikatna, a więc stosunkowo łatwo ją uszkodzić. Osoby, które boją się peelingów chemicznych, mogą zdecydować się na nieco mniej inwazyjną metodę oczyszczania skóry, jaką jest mikrodermabrazja. Co ważne, mikrodermabrazja łódź to zabieg, który może być przeprowadzony jedynie przez eksperta, po zakwalifikowaniu do niego na podstawie przeprowadzonego wywiadu. Pamiętajmy, że tradycyjne metody oczyszczania twarzy, takie jak tonizacja czy peelingi kosmetyczne, nie przynoszą na dłuższą metę pożądanych rezultatów. Warto więc zainwestować w zabieg, dzięki któremu skóra nabierze pięknego wyglądu, a także stanie się bardziej elastyczna. Mikrodermabrazja pomaga też pozbyć się drobnych blizn (na przykład potrądzikowych) czy przebarwień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *