Trądzik różowaty – jak rozjaśnić przebarwienia na twarzy?

Gładka, jędrna cera o jednolitym kolorze to marzenie wielu kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Niestety, obecnie coraz większą liczbę osób dotyka przykry problem, jakim są choroby skóry. Jedna z nich to trądzik różowaty, który ma podłoże zapalne. Zmagają się z nim przede wszystkim panie, które ukończyły trzydziesty oraz czterdziesty rok życia. Co warto o nim wiedzieć i jak skutecznie z nim walczyć? Oto zbiór cennych rad!

trądzik różowaty

Trądzik różowaty – czym jest i u kogo może się pojawić?

Do tej pory naukowcy ustalili, że na pojawienie się tej nieprzyjemnej przypadłości najbardziej narażone są osoby posiadające:

  • niewłaściwie funkcjonujący układ odpornościowy,
  • zaburzenia hormonalne,
  • skłonności do nadużywania alkoholu,
  • nieprawidłową dietę,
  • uwarunkowania genetyczne.

Charakterystycznymi objawami choroby są zaczerwienienia na sporej części twarzy, obejmujące: policzki, czoło, brodę oraz nos. Na przebarwienia związane z trądzikiem różowatym warto sięgnąć po Pharmaceris W Melacyd w kremie. W wyniku choroby oprócz zaczerwienień pojawia się dyskomfort związany z nadmiernym napięciem skóry, pieczenie, uczucie nadwrażliwości i świąd. Powiększają się naczynia krwionośne, a gdy stan cery ulega pogorszeniu, dodatkowo można zaobserwować pojawienie się grudek i krost, a nawet opuchnięcie twarzy. Specjaliści wyróżniają następujące rodzaje trądziku różowatego:

  • przerostowo-naciekowy – chory zmaga się ze zgrubiałą skórą pełną nieregularności i zmian w postaci guzów. Dochodzi do zapalenia mieszków włosowych i deformacji nosa, czoła, powiek i brody.
  • rumieniowy – można go rozpoznać po widocznym zaczerwienieniu, uczuciu pieczenia i obrzęku.
  • grudkowo-krostkowy – oprócz rumienia stale obecnego w centralnej części twarzy zaczynają pojawiać się również krosty i grudki.
  • oczny – to rzadko spotykana, trudna do zdiagnozowania odmiana, w której zmiany zlokalizowane są wokół oczu oraz w nich. Mamy tu do czynienia z cyklicznymi stanami zapalnymi spojówek, światłowstrętem, pieczeniem i zaczerwienieniem.

Skuteczna pielęgnacja kluczem do sukcesu

Jak radzić sobie z trądzikiem różowatym? Odpowiednio dobrana pielęgnacja złożona ze starannie wyselekcjonowanych kosmetyków wysokiej jakości to podstawa. Należy sięgać wyłącznie po łagodne produkty pozbawione konserwantów i sztucznych barwników oraz substancji perfumowanych. Oczyszczanie powinno odbywać się przy pomocy łagodnych środków. Dwa razy w tygodniu zalecane jest wykonanie peelingu enzymatycznego, który pobudzi komórki do regeneracji, usunie martwy naskórek i sprawi, że składniki odżywcze będą lepiej się wchłaniać. Szczególnie pożądane są produkty z gliceryną, pantenolem i olejami roślinnymi.

Obowiązkowym elementem są kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym. Godny polecenia jest zwłaszcza Pharmaceris W Melacyd w kremie, który jest wielofunkcyjny i oprócz zapobiegania szkodliwemu działaniu promieni UVA zapewnia także rozjaśnienie przebarwień i zmniejsza ryzyko tego, że powstaną kolejne. Regularne stosowanie sprawia, że zmiany stopniowo znikają, a koloryt cery ulega ujednoliceniu. Dobrym pomysłem będzie również zaopatrzenie się w maść na bazie witaminy E oraz kwasu azelainowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *