Fryzury ślubne – modne upięcia i najnowsze trendy

Każda z małych dziewczynek, skrycie wyobraża sobie dzień swojego ślubu. Na szczęście dla każdej z kobiet, marzenie to zwykle się realizuje. Niemniej jednak Panny Młode zwykle mają na głowie pełno przygotowań oraz stresu, więc radość i szczęście, skutecznie miesza się również z uczuciem strachu. Chcą one bowiem, by wszystko było możliwie jak najlepiej dopasowane, a także, by one same świetnie prezentowały się prezentowały w tym najważniejszym dla siebie dniu. Oprócz ślubnego makijażu niezwykle ważne staje się także wybór odpowiedniego upięcia. Tak więc jakie fryzury ślubne są obecnie w modzie?

Fryzury ślubne- jak dobrać?

Każda Panna Młoda chce w dniu ślubu prezentować się absolutnie wyjątkowo. Wówczas dobranie odpowiedniej fryzury jest kwestią nadrzędna. Niemniej jednak jak zrobić to poprawnie? Otóż w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na swoją kreację. Niektóre panie decydują się na się na suknie ślubne w stylu boho, podczas gdy inne wybierają te, w typie księżniczki. Co więcej trzeba również zwrócić uwagą na kształt twarzy panny młodej. Odpowiednia fryzura może bowiem skutecznie skorygować dysproporcje i czy nawet podkreślić pięknie wyrzeźbioną liczbę żuchwy. Pamiętajmy także, że fryzura ta będzie nam towarzyszyć również podczas wesela, więc trzeba dopasować ją do motywu przewodniego tej imprezy.

Fryzury ślubne a kształt twarzy

Po pierwsze fryzury ślubne, muszą być odpowiednio dopasowane do kształtu twarzy. Zwykle możemy wyróżnić:

  • twarz owalną
  • twarz kwadratową
  • twarz trójkątną
  • twarz okągłą

Oczywiście posiadaczki twarzy owalnej, która jest niezwykle proporcjonalna, mają największe możliwości wyboru, gdyż będą im pasowały praktycznie wszystkie fryzury, zarówno z włosów rozpuszczonych jak i niekonwencjonalnych upięć. W przypadku twarzy okrągłej, głównym celem fryzury powinno być złagodzenie krągłych policzków. Najlepiej sprawdzą się więc luźne i romantyczne upięcia, z kosmykami spuszczonymi na czoło. W przypadku twarzy trójkątnej, chodzi przede wszystkim o nadanie jej odpowiednich proporcji w okolicy czoła. Panie powinny zrezygnować z wysokich i ciasnych upięć, na rzecz fryzur, które skupiają się na dodaniu objętości w górnych partiach włosów. Posiadaczki twarzy kwadratowej z kolei muszą optycznie złagodzić ostre rysy. Najlepszą strategią będzie więc na postawienie na fryzury w typie artystycznego nieładu. Ciekawym zabiegiem okazuje się również grzywka, która optycznie wydłuży owal twarzy. Więcej na: https://beautydelights.pl/kategoria/fryzury/

Fryzury ślubne a styl wesela

Panny Młode muszą pamiętać, że fryzura ślubna będzie im także towarzyszyć podczas uroczystości weselnej. W związku z tym musi ona zostać odpowiednio dobrana, w zależności od tego, jaki będzie motyw przewodni imprezy. W przypadku miłośniczek stylu boho lub hippie warto pokusić się o dodanie do ślubnego upięcia motywu kwiatowego, a także wianuszków. W przypadku jednak kiedy Panna Młoda decyduje się na imprezę w stylu księżniczki, wówczas odpowiednim rodzajem ozdoby są diademy i niewielkie korony oraz ozdobne spinki, które posiadają cyrkonie i różnego rodzaju brokatowe zdobienia. Panie, które chcą zorganizować wesele w stylu romantycznym, mogą dodać do swoje ślubnej fryzury wstążki i spinki w kształcie serduszka.

Fryzury ślubne a suknia ślubna

Nie bez znaczenia przy wyborze fryzury ślubnej jest również kreacja. Jak wiadomo Panny Młode decydują się coraz chętniej na nietuzinkowe suknie o różnej długości i w różnym stylu. Wówczas fryzura również musi oddawać ogólny charakter stylizacji i tworzyć z nią spójną i jednolitą całość.  Do krótkich sukienek ślubnych w stylu boho lub hippie najlepiej zwykle pasują romantyczne fryzury z rozpuszczonymi włosami lub luźne upięcia, w które wpięte będą kwiaty. Niemniej jednak sukienki bajkowe, które charakteryzują się pokaźnym dołem oraz majestatycznie zdobioną góra, zasługują na skomponowanie ich z wysokimi upięciami. Dzięki temu nie będą one zasłaniać zdobienia sukienki i podkreślą piękną linie ramion panny młodej. Można oczywiście dodać ozdobne spinki, by dodać fryzurze nieco blasku i jeszcze lepiej zespolić ją z kreacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *