Jakie szczotki wybrać do swojego salonu fryzjerskiego?

Każdy salon fryzjerski musi zostać wyposażony w odpowiedniej jakości narzędzia do pracy. Mowa przede wszystkim o suszarkach, lokówkach czy prostownicach, ale również o profesjonalnych szczotkach do rozczesywania, stylizowania czy układania włosów. Choć wybór różnego typu szczotek jest na rynku bardzo duży, warto zainwestować jedynie w produkty najwyższej jakości. Taką zaś prezentują szczotki Olivia Garden.

Moc szczotek w salonie

Wyposażając swój salon fryzjerski, musimy zadbać o to, aby znalazły się w nim przede wszystkim szczotki do rozczesywania włosów. Nierzadko bowiem, szczególnie w porze zimowej, klientki przychodzą na wizytę ze splątanymi włosami, które trzeba umiejętnie rozczesać, bez bólu i wyrywania. Bardzo ważna jest też szczotka, która zapobiega elektryzowaniu się włosów – z tym problemem najczęściej mamy do czynienia również w porze zimowej. Warto mieć w salonie szczotkę bambusową, za pomocą której możemy nie tylko czesać włosy, ale także wykonać delikatny, bardzo przyjemny masaż głowy. Oczywiście, w żadnym salonie nie może zabraknąć szczotki do modelowania, która przydaje się szczególnie w końcowej fazie stylizowania włosów. Pamiętajmy, aby wyposażyć się w szczotki do modelowania włosów zarówno krótkich, jak i długich. Wszystkie wymienione rodzaje szczotek oferuje marka Olivia Garden. Można je zakupić w sklepie internetowym https://fryzart.pl/pol_m_Szczotki-Olivia-Garden-453.html.

Dobrej jakości szczotki a zadowolenie klientek

Celem każdego fryzjera jest maksymalizacja poziomu satysfakcji klienta, który opuszcza salon po wizycie. Chodzi nie tylko o to, aby był on zadowolony z efektów końcowych, ale by pozytywnie oceniał cały proces mycia, cięcia czy stylizowania włosów. Wbrew pozorom tego rodzaju odczucia są bardzo istotne, gdyż wpływają na postrzeganie salonu jako miejsca, w którym dba się o klienta. Dlatego też kluczowe jest posiadanie różnego typu szczotek wysokiej jakości, dzięki którym bez bólu można rozczesać włosy, minimalizując przy tym ilość wyrwanych kosmków. Dobrej jakości szczotki znacznie ułatwiają pracę fryzjerowi, który “lekką ręką” może podejść do klienta. Jak się okazuje, na poziom salonu fryzjerskiego wpływają nie tylko umiejętności zatrudnionych tam osób, kosmetyki, jakie używane są do stylizacji czy umeblowanie, ale również tak niepozorny sprzęt, jak szczotki do włosów. Warto zamówić większe ich ilości, tak aby każdy fryzjer mógł w dowolnym momencie sięgnąć po potrzebną mu szczotkę, co znacznie upłynnia i przyspiesza codzienną pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *