Profesjonalny sprzęt stomatologiczny

Profesjonalny sprzęt stomatologiczny to niezbędne wyposażenie każdego gabinetu dentystycznego. To nie tylko komfort pacjentów, ale również ich zdrowie. Sklep stomatologiczny oferuje najlepsze narzędzia do wykonywania zabiegów.

Profesjonalny sprzęt stomatologiczny
fot. pixels.com

Sprzęt do leczenia endodontycznego

W gabinecie dentystycznym przeprowadzane są różne zabiegi. Do jednych z częstszych należy leczenie kanałowe, czyli leczenie endodontyczne.

Nie należy ono do lubianych przez pacjentów, ale ma bardzo duży wpływ na zdrowie w momencie kiedy korzenie naszych zębów zaczynają chorować. Jest to zabieg od którego zależy kondycja całego naszego organizmu, dlatego w jego realizacji wykorzystuje się najlepszych narzędzi.

Kamery wewnątrzustne powinny znaleźć się w każdym gabinecie dentystycznym. Są niezbędne do właściwej oceny stanu jamy ustnej, zębów oraz dziąseł pacjenta. Kontrola nimi poprzedza każdy zabieg.

Przed rozpoczęciem usuwania kanałów w zębie stomatolog używa endometru, który jest wprowadzany do kanału zęba dzięki pilnikowi, który znajduje się na jego głowicy. Urządzenie dokonuje odpowiednich pomiarów dzięki czemu pacjent nie musi przechodzić rendgenu.

Ważne jest, że nowoczesny sprzęt zwiększa bezpieczeństwo przeprowadzania zabiegu. Zastosowanie innowacyjnych metod oraz akcesoriów dentystycznych pozwala na większą dokładność oraz minimalizowanie marginesu błędów. W endodoncji skrupulatność jest szczególnie ważna. Źle doczyszczony kanał może powodować gnicie zębów od środka, które zostanie późno zauważone przez brak czucia w nerwach. Taka sytuacja może doprowadzić nawet do choroby kości.

Odpowiednie akcesoria wpływają też na komfort pacjenta. Nie tylko skracają czas zabiegu, ale ich stosowanie staje się coraz mniej bolesne.

Lampy polimeryzacyjne

W gabinecie stomatologicznym nie może zabraknąć lampy polimeryzacyjnej. Służy ona do utwardzania materiału, którym wypełniane są ubytki w zębie. Wyprowadzana z niej wiązka światła powoduje, że materiał bardzo szybko staje się twardy. Obracająca się głowica pozwala na dotarcie nawet do zębów trzonowych.

Dzięki lampom polimeryzacyjnym czas zabiegów znacznie się skrócił, dlatego każdy z nowoczesnych gabinetów decyduje się na nią. Zwiększa to efektywność pracy, możemy być pewni dobrego utwierdzenia.

Wielu stomatologów stosuje wymienne końcówki lampy, dzięki czemu to samo urządzeni może służyć również wybielaniu zębów. Wraz z piaskarką zapewnią piękny i zdrowy uśmiech.

Możliwe typy lamp znajdziesz w ofercie na stronie dentalstore.pl/category/sprzet-stomatologiczny-lampy-polimeryzacyjne. Przeglądnij produkty, które usprawnią pracę Twojego gabinetu.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *